OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE II GODINE OASA i IASA 2018/19
IASA-23072 Studio 01B – spiskovi po salama

broj šifra______ Integrisane osnovne i master akademske studije arhitekture 2018/19
II godina – 3. semestar
31 IASA-23072

STUDIO 01b – Urbanističko projektovanje stambenih celina – Projekat /IG1/

Cilj predmeta
Upoznavanje studenata sa osnovnim metodama i tehnikama analize lokacije i urbanističkog projektovanja. Sticanje iskustva u primeni teorijskih saznanja o oblikovanju prostora u rešavanju praktičnih zadataka u procesu urbanističkog projektovanja. Razvoj veština urbanističkog projektovanja malih urbanih celina, pretežno stambenog karaktera.

Lista izbornih projekata:

dr Jelena Živković, vanredni profesor

Tema rada u studiju je urbanistički projekat male stambene celine na zadatoj lokaciji u Beogradu. Na osnovu analiza karakteristika urbanog područja i identifikacije ključnih tipova izgrađenosti, kao i problema i vrednosti funkcionalno-fizičke strukture, studenti predlažu i razrađuju projekat male urbane celine.

Rad na zadatku bi trebalo da omogući studentima da sagledaju višeslojnost i složene odnose u urbanom prostoru, da prodube i primene znanja o urbanom stanovanju, kao i da se upoznaju sa različitim metodama i tehnikama analize urbanog prostora i elementima urbanističke tehnike.

dr Jelena Živković, vanredni profesor

dr Milica Milojević, docent

KURIKULUM: URBANISTIČKI PROJEKAT MALE STAMBENE CELINE

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture