ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СТУДЕНТЕ II ГОДИНЕ ОАСА и ИАСА 2018/19
ИАСА-23072 Студио 01Б – спискови по салама

број шифра______ Интегрисане основне и мастер академске студије архитектуре 2018/19
II година – 3. семестар
31 ИАСА-23072

СТУДИО 01б – Урбанистичко пројектовање стамбених целина – Пројекат /ИГ1/

Циљ предмета
Упознавање студената са основним методама и техникама анализе локације и урбанистичког пројектовања. Стицање искуства у примени теоријских сазнања о обликовању простора у решавању практичних задатака у процесу урбанистичког пројектовања. Развој вештина урбанистичког пројектовања малих урбаних целина, претежно стамбеног карактера.

Листа изборних пројеката:

др Јелена Живковић, ванредни професор

Тема рада у студију је урбанистички пројекат мале стамбене целине на задатој локацији у Београду. На основу анализа карактеристика урбаног подручја и идентификације кључних типова изграђености, као и проблема и вредности функционално-физичке структуре, студенти предлажу и разрађују пројекат мале урбане целине.

Рад на задатку би требало да омогући студентима да сагледају вишеслојност и сложене односе у урбаном простору, да продубе и примене знања о урбаном становању, као и да се упознају са различитим методама и техникама анализе урбаног простора и елементима урбанистичке технике.

др Јелена Живковић, ванредни професор

др Милица Милојевић, доцент

КУРИКУЛУМ: УРБАНИСТИЧКИ ПРОЈЕКАТ МАЛЕ СТАМБЕНЕ ЦЕЛИНЕ

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture