prijemni baner ljub

09. УПИС КАНДИДАТА

Кандидати се морају придржавати свих мера прописаних за боравак у затвореним просторима (заштитна маска, ако буде потребна).

У згради је дозвољен боравак ИСКЉУЧИВО КАНДИДАТИМА који су стекли право на упис или особама са одговарајућим овлашћењем од кандидата, овереним код нотара.

• Кандидати долазе на факултет искључиво у термину који је наведен у динамици уписа и према прописаном распореду. Промена термина није могућа и кандидат који се не појави у заказаном термину губи право на упис.
  • Кандидати без задржавања одлазе у амфитеатар Архитектонског факултета. Након преузимања потребних докумената и формулара, кандидати попуњавају на лицу места тражене податке.
  • Кандидати ће бити прозивани редом, по рангу који су остварили на пријемном испиту. Том приликом ће моћи да изаберу један од два студијска програма, до попуњавања квоте за сваки студијски програм.
  • Уколико кандидат није присутан у моменту прозивања, прозивање се наставља, а кандидат који није био присутан, губи право на упис. Молимо Кандидате да СТРИКТНО ПОШТУЈУ динамику која ће бити објављена и да не касне на прозивање.
  • Кандидати приступају процедури предаје и верификације докумената ради уписа, на унапред одређеном месту. Након завршетка процедуре уписа, кандидати без задржавања напуштају зграду факултета.
  • Кандидати који се буду уписивали у прву годину студија у статусу самофинансирајућег студента, морају имати уплаћену прву рату школарине ПРЕ ДОЛАСКА на факултет. Сви подаци везани за плаћање рата школарине ће бити благовремено објављени на интернет страници факултета.
  • Кандидати који стекну право уписа подносе:

– Лична карта или пасош на увид;

– Копија очитане личне карте или фотокопија личне карте без чипа или фотокопија пасоша;

– Оверене фотокопије копије сведочанства за све разреде средње школе и оригинална документа на увид;

– Оверене фотокопије дипломе о положеном завршном матурском испиту и оригинална документа на увид;

– Решење о нострификацији или потврда да је поступак започет;

– Извод из матичне књиге рођених (факултет прибавља по службеној дужности извод из матичне књиге рођених, осим за стране држављане који су у обавези да овај документ доставе);

– Извод из књиге држављана (не старији од 6 месеци);

– Изјаву о припадности српској националној мањини, ово достављају само кандидати припадници српске националне мањине из суседних земаља;

– Изјаву да нису били уписани у прву годину у буџетском статусу или да јесу (за кандидате који су средњу школу завршили пре школске 2021/2022 године);

– Изјаву да су припадници ромске националне мањине и препоруку Националног савета рома, уколико желе да се упишу кроз афирмативне мере – Роми;

– Решење Ректора о праву на упис афирмативне мере лица са инвалидитетом;

– Индекс;

– Попуњен образац ШВ-20;

– Две фотографије 4.5×3.5 цм;

– Потписану сагласност о коришћењу личних података (у једном примерку) за све студенте – формулар се добија приликом уписа;

– Потписану изјаву о статусу у погледу финансирања (у једном примерку) за буџетске студенте – формулар се добија приликом уписа;

– Потписан уговор о студирању у 2 примерка – (добија се приликом уписа);

– Потписан уговор о плаћању школарине у 2 примерка, за самофинансирајуће студенте и стране држављане – (добија се приликом уписа);

– Доказ о уплати школарине, за самофинансирајуће студенте и стране држављане (пример уплатница 1) и

– Доказ о уплати накнаде за Центар за развој каријере (пример уплатница 2).

Уплатница 1 Архитектонски факултет у Београду
Уплатилац име и презиме, адреса
Сврха уплате школарина за I годину студија
Прималац Архитектонски Факултет у Београду
Износ износ дефинисан уговором
Рачун примаоца 840 – 1436666 – 34
Уплатница 2 Архитектонски факултет у Београду
Уплатилац име и презиме, адреса
Сврха уплате Уплата за рад Универзитетског центра за развој каријере
Прималац Архитектонски Факултет у Београду
Износ 100,00
Рачун примаоца 840 – 1436666 – 34
  • Школарина се плаћа у складу са уговором о студирању.
  • Страни држављани, поред наведеног подносе:- Нострификовану диплому,- Доказ да су здравствено осигурани за школску годину коју уписују,- Одговарајуће уверење да владају српским језиком и- Фотокопију важећег пасоша.
  • Кандидати који су стекли право на упис, обавезни су да пре подношења докумената за упис, у соби 215а потпишу уговор о студирању са Факултетом којим се ближе уређују међусобна права и обавезе. За студенте који плаћају школарину уговором се утврђују и финансијске обавезе према Факултету.

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture