Пријемни испит 2022: 08. Права и обавезе кандидата

thumbnail_image007

08. ПРАВА И ОБАВЕЗЕ КАНДИДАТА

• Подношењем пријаве на конкурс, прописане документације и уплатом накнаде, Кандидати стичу сва права предвиђена Правилником о упису студената на студијске програме Универзитета у Београду и Правилником о полагању Пријемног испита Факултета.
  • Листа Кандидата пријављених на конкурс, са личним подацима, подацима из средње школе и распоредом седења у салама, биће истакнута у утврђеном термину и доступна свим пријављеним Кандидатима на огласној табли и интернет страници Факултета.
  • Кандидати, чији су лични и подаци о успеху у средњој школи евентуално погрешно унети у листу пријављених Кандидата, могу да поднесу примедбе Комисији за спровођење уписа, у прописаном року.
  • Комисија ће основане примедбе прихватити и кориговати податке, уколико су понуђени званични докази достављени у прописаном року.
  • Кандидати имају право да у року од 36 сати од објављивања прелиминарне ранг листе, поднесу жалбу Комисији, на адресу е-поште prijemniaf@arh.bg.ac.rs, на обрасцу који ће бити објављен на интернет страници факултета. Образац морају одштампати, попунити, потписати, скенирати и послати на адресу е-поште prijemniaf@arh.bg.ac.rs.
  • Кандидати који су поднели жалбу имају право да, ИСКЉУЧИВО ЛИЧНО, изврше УВИД У РАД. Увид у рад ће бити извршен у амфитеатру Архитектонског факултета, у складу са терминским планом.
  • Комисија ће одлучивати о жалби Кандидата, о чему ће донети одговарајуће решење које ће бити истакнуто на огласној табли и интернет страници Факултета, у складу са терминским планом.
  • Кандидати, чије су жалбе одбијене у првостепеном поступку, имају право да у другостепеном поступку уложе жалбу Декану Факултета у року од 24 часа од истека рока за доношење решења Комисије, на адресу е-поште prijemniaf@arh.bg.ac.rs, на обрасцу који ће бити објављен на интернет страници факултета. Право жалбе Декану имају ИСКЉУЧИВО КАНДИДАТИ који су се жалили у првом степену. Образац морају одштампати, попунити, потписати, скенирати и послати на адресу е-поште prijemniaf@arh.bg.ac.rs у складу са терминским планом.
  • Декан доноси коначну одлуку која се објављује на огласној табли и интернет страници Факултета, у складу са терминским планом.

Коначна ранг листа се објављује на огласној табли, интернет страници Факултета и на интернет страници Универзитета. Универзитетска коначна ранг листа је основ за упис Кандидата

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture