Пријемни испит 2022: 07. Начин полагања пријемног испита

prijemni baner ljub

07. НАЧИН ПОЛАГАЊА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

Кандидати се морају придржавати свих мера прописаних за боравак у затвореним просторима (заштитна маска, ако буде потребна).

У згради је дозвољен боравак ИСКЉУЧИВО КАНДИДАТИМА који полажу Пријемни испит и имају важећи и потписани пријавни лист и пропусницу.

• Распоред Кандидата по салама за Пријемни испит биће објављен у утврђеном термину, на огласној табли и на интернет страници Факултета. Молимо кандидате да запамте свој распоред седења као и свој пријавни број како би процедура уласка у зграду била што ефикаснија.
  • Детаљи целокупне процедуре полагања Пријемног испита ће бити благовремено објављени на интернет страници факултета.
  • Кандидати се окупљају испред сале у којој полажу најкасније сат времена пре почетка Пријемног испита.
  • Након уласка у салу у коју је распоређен, заузима место према инструкцијама дежурног испред сале.
  • Кандидат на испит доноси: важећи документ за идентификацију (лична карта или пасош), заштитну опрему (маску за лице) као и пријавни лист и пропусницу за полагање Пријемног испита добијену приликом пријаве за полагање Пријемног испита.

Кандидати који немају наведене исправе, заштитну маску за лице (ако буде потребна), као и потписан пријавни лист и пропусницу, не могу приступити полагању Пријемног испита!

• Свеску за израду задатака, образац за одговоре и прибор за израду задатка, Кандидат добија од дежурног на испиту.
  • Кандидат уноси личне податке у образац за одговоре и њихову тачност потврђује својим потписом на за то одређеном месту.
  • Пре почетка израде испита дежурни проверава идентитет Кандидата, као и податке који су унети на образац за одговоре и то верификује својим парафом на за то одређеном месту.
  • По завршетку идентификације, Кандидат уклања личну карту или пасош са стола, тако да на столу остане само потврда о пријави и прибор за рад, добијен од дежурног.
  • Након завршене идентификације Кандидат означава, на за то предвиђеном месту на обрасцу за одговоре, шифру задатка, која је написана на насловној страни свеске са задацима.
  • Уколико Кандидат не означи шифру задатка, задатак не може бити прегледан и сматраће се да су сви одговори нетачни.
  • Кандидат се не сме потписивати, нити стављати било који други знак на образац за одговоре осим на начин и на места која су за то предвиђена. Кандидат који на било који начин додатно означи образац за одговоре аутоматски се дисквалификује.

Кандидат који преда оштећен или означен рад биће дисквалификован.

• Максималан број бодова на тесту је 60. Сви задаци не морају да носе исти број бодова.
  • Број бодова по задацима јасно је означен поред текста задатака.
  • Кандидат решава задатке у свесци. На основу понуђених одговора, Кандидат означава један од понуђених одговора у обрасцу за одговоре под бројем који одговара броју тог задатка.
  • За сваки задатак понуђено је више одговора, од којих је само један тачан. Тачан одговор доноси онолико бодова колико је предвиђено за тај задатак. Нетачан одговор доноси нула бодова.
  • Кандидат означава искључиво само један од понуђених одговора.
  • Неозначавање ниједног одговора, означавање два или више одговора, као и прецртавање једног или више одговора, или било какав други начин означавања одговора осим означавања само једног одговора, доноси нула бодова по задатку.
  • Кандидати морају обрасце за одговоре попуњавати врло пажљиво. На обрасцу за одговоре није дозвољено никакво брисање нити исправљање већ означених одговора.
  • Од тренутка поделе задатака није дозвољен никакав разговор између Кандидата. Уколико Кандидати разговарају међусобно или се користе недозвољеним средствима, биће удаљени са испита и дисквалификовани.
  • Кандидатима је забрањен разговор са дежурнима, те се позивање на усмено добијена упутства неће уважити. Сва неопходна објашњења саопштавају чланови Комисије пре почетка Пријемног испита.
  • На испиту је забрањено коришћење било каквих додатних помагала (џепни рачунар, мобилни телефон, слушалице, цедуљице и слично), пушење, држање на столу хране, пића и слично.
  • Предаја рада пре завршетка времена за израду теста је могућа најраније један сат после почетка испита и најкасније петнаест минута пре завршетка испита. Након тог времена није дозвољено напуштање сале, нити ранија предаја завршеног теста.
  • Напуштање сале је могуће искључиво уз обавезну предају попуњеног обрасца за одговоре. Повратак у салу није дозвољен пре завршетка испита.
  • Када Кандидат сматра да је завршио са испитом, позива дежурног дизањем руке и на свом месту чека да га дежурни позове да преда рад. Дежурни узима свеску и образац за одговоре од Кандидата.
  • Обавештења о почетку испита, протеклом времену и времену када може да се отпочне са напуштањем испита објављује дежурни.
  • Непоштовање неког од наведених правила повлачи за собом дисквалификацију Кандидата без обзира на претходно освојене бодове.
  • У згради факултета, пушење је строго забрањено.

КАНДИДАТ КОЈИ ЈЕ ЗБОГ НЕДИСЦИПЛИНЕ ИЛИ НЕПОШТОВАЊА ПРОЦЕДУРЕ УДАЉЕН СА ПОЛАГАЊА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА, ГУБИ ПРАВО НА РАНГИРАЊЕ РАДИ УПИСА.

• Сва спорна питања у време одржавања Пријемног испита решава Комисија за спровођење уписа.
  • Родитељима Кандидата, односно трећим лицима, строго је забрањено:
  • да улазе у објекат у коме се полаже Пријемни испит, за време трајања активности у вези са организацијом и спровођењем испита;
  • подношење жалбе у име Кандидата и
  • да врше увид у радове Кандидата.

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture