Пријемни испит 2022: 05. Концепт Пријемног испита

prijemni baner ljub

05. КОНЦЕПТ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

• Први део теста Пријемног испита (0-24 бодова) односи се на питања из ОПШТЕ КУЛТУРЕ ОД ЗНАЧАЈА ЗА СТУДИЈЕ АРХИТЕКТУРЕ и састоји се из различитих питања са понуђеним одговорима из области архитектуре и уметности и осталих њима комплементарних области. Тест је конципиран и конструисан тако да мери знање које су Кандидати кумулативно стицали током свог досадашњег формалног и неформалног образовања и информисања.

Овај део теста носи укупно 40% бодова од укупног броја бодова које је могуће остварити на Пријемном испиту.

• Други део теста Пријемног испита (0-18 бодова) односи се на ЛОГИЧКО РАЗУМЕВАЊЕ ПРОСТОРНИХ ОДНОСА ПОМОЋУ ПРЕПОЗНАВАЊА, УПОРЕЂИВАЊА ИЛИ ЗАМИШЉЕНОГ ДОПУЊАВАЊА ПРОСТОРНИХ ЕЛЕМЕНАТА. Циљ овог дела теста је утврђивање способности Кандидата за разумевање логике простора, међусобних односа елемената у простору и просторних односа. Други део теста састоји се од логичких задатака из просторних односа који могу бити решавани и помоћу слободоручног скицирања.

Овај део теста носи укупно 30% бодова од укупног броја бодова које је могуће остварити на Пријемном испиту.

• Трећи део теста Пријемног испита (0-18 бодова) односи се на РЕШАВАЊЕ ЛОГИЧКИХ ПРОСТОРНИХ ПРОБЛЕМА И ЗАМИСЛИ ПОМОЋУ СЛОБОДОРУЧНЕ СКИЦЕ. Циљ овог дела теста је утврђивање способности Кандидата за опажање просторних односа и решавање логичких просторних проблема слободоручним скицама. Задацима из овог дела теста не валоризује се вештина уметничког истраживања и имагинације, већ способност логичког расуђивања и коришћења цртежа као технике за разумевање просторних односа и средства представљања тачног решења просторног проблема.

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture