БУЛЕВАР КРАЉА АЛЕКСАНДРА 73/II, 11120 БЕОГРАД

Ilustracija

Назив Лабораторије:

Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика (ЛКПДПП)

Руководилац Лабораторије:

Др Марија Маруна, редовни професор
Руководилац
Емаил:marija.maruna@arh.bg.ac.rs

Истраживачи:

др Ана Перић, научни сарадник

Јелена Баста, асистент

Љубица Славковић, студент докторских студија

Ана Граовац, студент докторских студија

Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика (ЛКПДПП) је академска платформа за критичко промишљање савремене праксе планирања и управљања урбаним развојем у Србији. Транзиционе околности и реформа регулаторног оквира су суштински промениле однос према делатности просторног развоја и отвориле простор за преиспитивање његовог целокупног система. Циљ ЛКПДПП-а је да кроз компаративну перспективу сагледава елементе планске културе у Србији и разматра начине за професионалну акцију. Истраживачке теме у оквиру ЛКПДПП су посебно усмерене ка питањима успостављања нове планске парадигме у Србији. Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика блиско сарађује са Лабораторијом за колаборативне урбане праксе за одрживи развој на темама из домена теорије и праксе управљања урбаним развојем.