Лаб 8: Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика

Ilustracija

Назив Лабораторије:

Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика (ЛКПДПП)

Руководилац Лабораторије:

Др Марија Маруна, редовни професор
Руководилац
Емаил:marija.maruna@arh.bg.ac.rs

Истраживачи:

др Ана Перић, виши научни сарадник

др Данијела Савкић, научни сарадник

др Јасмина Ђокић, научни сарадник

др Ива Чукић, научни сарадник

Љубица Славковић, студент докторских студија

Ана Граовац, студент докторских студија

Ксенија Радовановић, студент докторских студија

Аница Теофиловић, студент докторских студија

Весна Теофиловић, студент докторских студија

Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика (ЛКПДПП) је академска платформа за критичко промишљање савремене праксе планирања и управљања урбаним развојем у Србији. Транзиционе околности и реформа регулаторног оквира су суштински промениле однос према делатности просторног развоја и отвориле простор за преиспитивање његовог целокупног система. Циљ ЛКПДПП-а је да кроз компаративну перспективу сагледава елементе планске културе у Србији и разматра начине за професионалну акцију. Истраживачке теме у оквиру ЛКПДПП су посебно усмерене ка питањима успостављања нове планске парадигме у Србији. Лабораторија за културу планирања и дизајн просторних политика блиско сарађује са Лабораторијом за колаборативне урбане праксе за одрживи развој на темама из домена теорије и праксе управљања урбаним развојем.