БУЛЕВАР КРАЉА АЛЕКСАНДРА 73/II, 11120 БЕОГРАД

Ивана Корица, истраживач-приправник

Ана Шабановић, студент докторских студија

Филип Трговчевић, студент докторских студија

Сврха иновационе лабораторије одрживог развоја је иницирање интердисциплинарног процеса кокреације друштвених трансформација усмерених ка иновацијама и стратешким акцијама које доприносе одрживости људских насеља. Циљ лабораторије је друштвено одговорно и проактивно деловање истраживача, у сарадњи са управљачким структурама, професионалном заједницом, заинтересованим организацијама и појединцима мотивисаних за иновативно и практично деловање у правцу побољшања квалитета живота у насељима. У оквиру лабораторије ће се истраживати и експериментисати на пољу ко-креације, ко-дизајна и ко-имплементације интегралних стратешких пројеката и политика одрживог урбаног развоја. Деловање усмерено ка постизању одрживог развоја неке територије представља значајан изазов за друштво у целини, а стратешке акције и иновативне праксе представљају полугу покретања друштвених трансформација и стварања социјалног капитала за дугорочне програме одрживог развоја. Заузимањем интегралне перспективе посматрања у оквиру лабораторије ће се креирати и експериментално спроводити пилот иновативне акције и пројекти.