На основу:

• Одлуке Владе Републике Србије о забрани јавног окупљања у затвореним просторијама (под јавним окупљањем сматра се окупљање у једној затвореној просторији са више од 100 људи) од 11.03.2020. године
  • Обавештења Министарства Просвете, науке и технолошког развоја упућеног Конференцији Универзитета Србије од 12.03.2020. године
  • Препорука са Седнице Сената Универзитета у Београду од 11.03.2020. године
  • Закључака са састанка проширеног деканског колегијума од 11.03.2020. године

Архитектонски факултет доноси следеће мере и препоруке у циљу спречавања ширења и сузбијања COVID-19 – корона вируса:

• Реорганизује се настава у деловима који подразумевају више од 100 учесника у истој просторији, на начин да се настава одвија по устаљеном распореду, с тим да ће студенти према потреби бити подељени у групе (према распореду договореном између предметног наставника и продекана за наставу)
  • Одлажу се све екскурзије, програми размене, студијска и друга путовања у иностранство.
  • Отказују се сви скупови, конференције, радионице и друге манифестације на факултету у којима је предвиђено учешће гостију.
  • У складу са здравственим препорукама појачавају се мере хигијене на факултету: проветравање амфитеатара, вежбаоница, кабинета и свих просторија у којима бораве студенти и запослени; редовно пражњење корпи за отпатке користећи рукавице; прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа; редовно снабдевање сапуном тоалета, учионица, вежбаоница.
  • Препоручује се студентима и запосленима: избегавање блиских контаката са другим особама (грљење, љубљење, руковање); учестало прање руку сапуном; избегавање додиривања очију, носа и уста неопраним рукама.
  • Препоручује се студентима и запосленима који су провели време у иностранству да по повратку у земљу прате своје здравстевено стање и да се у активности Факултета укључе тек две недеље од доласка у Србију.

С поштовањем, Д Е К А Н
Проф.др Владан Ђокић