7. međunarodna akademska konferencija MESTA I TEHNOLOGIJE 2020. / PLACES AND TECHNOLOGIES 2020.

PT2020 konferencija se održava 29-30. oktobra 2020. u onlajn varijanti.

Konferencija ispituje kako se obrazuju i predstavljaju znanja o tehnologijama i životnoj sredini, kao i etička razmatranja i moguće rizike, razvojna rešenja, ekspertizu i razgovor u odnosu na jedan od budućih razvojnih koncepcija – grada prilagođenog budućim izazovima.

U korak sa tehnologijama radi odgovornog delovanja u urbanom okruženju je vodeća ideja-motiv konferencije. Korišćenjem odgovarajućih tehnologija i kroz multidisciplinarni pristup, mogu se osigurati odgovorni pristupi i dugoročna rešenja za trenutne i buduće društvene potrebe. U skladu sa tim program konferencije i istraživanje zasnivaju se na znanju iz nekoliko akademskih disciplina: arhitekture, inženjerstva i drugih tehničkih nauka, umetnosti i društvenih nauka.

Osnovni zadaci konferencije su postavljeni u nameri da se odgovori na:

• odgovoran grad,
  • odgovorne metodologije i pristupi,
  • planerske i projektne strategije koje omogućavaju uključivanje građana,
  • multidisciplinarna saradnja na raznim naučnim oblastima u cilju razvoja odgovornog grada,
  • saradnja u arhitektonskom projektovanju i srodnim umetnostima,
  • korišćenje budućih tehnologija

Uzimajući u obzir ciljeve i zadatke konferencije, mi želimo da istražujemo i razumemo kritički aspekt značaja i uloge tehnologija u dizajnu i da stvorimo prilagodljivi grad kroz sledeće domene:

• Slika, identitet i kvalitet mesta
  • Nove metode, tehnologije i aplikacije u stvaralaštvu, kodizajnu i koprodukciji,
  • Arhitektonsko projektovanje i nove tehnologije izgradnje
  • Građevinske konstrukcije i materijali