SPLITSS.

Uvod u energetsku efikasnost objekata

Datum održavanja: 02/09/2019 – 06/09/2019.

Kontakt osoba: Boris Ljubenkov; boris.ljubenkov@fesb.hr

Teme

• Analize termalnih gubitaka i dobitaka u objektima
  • Analize osnovnih energetskih potrošača i energetskih sistema u objektima
  • Upotreba jednostavnih goriva u objektimai njihov ekološki uticaj
  • Uvod u savremene energetske koncepte i opštu metodologiju za povećanje energetske efikasnosti u objektima
  • Merenje energetske efikasnosti u objektima, odnosno procena tehničkog i ekonomskog aspekta (studija slučaja)
  • Uvod u održivo energetsko upravljanje objektima
  • Uvod u prijem i sertifikaciju energetske efikasnosti objekata

Struktura i plan kursa

Kurs u trajanju od 5 dana, sa obezbeđenim radnim materijalom i podacima za praćenje predavanja i pripremu finalne prezentacije. Beleške sa predavanja biće dostupne ili onlajn ili u štampanoj verziji.

DAN 1  Energetska efikasnost objekata i okoline i izazovi.Uvod u metode izračunavanja toplotnih gubitaka i dobitaka objekata.
DAN 2  Merenje energetske efikasnosti u objektima: Deo 1 – (Toplotni omotač, sistemi grejanja i hlađenja, integracija obnovljivih Sistema u objektima).
DAN 3 Merenje energetske efikasnosti u objektima: Deo  2 – (osvetljenje i potrošnja vode).
DAN 4 Zadatak za vežbanje.
DAN 5 Finalna prezentacija i diskusija. Ispit i ocenjivanje projekata.

Važni datumi

02/09/2019 – 06/09/2019

Održavanje kursa

01/08/2019