Studentska izložba “Održivi, rezilijentni, inkluzivni i bezbedni gradovi” gostovala u Novom Sadu (ažurirano)

Izložba “Održivi, rezilijentni, inkluzivni i bezbedni gradovi” na Departmanu za arhitekturu i urbanizam na Fakultetu Tehničkih nauka u Novom Sadu.

IZLOŽBA IDE DALJE…
Izložba studentskih radova “Održivi, rezilijentni, inkluzivni i bezbedni gradovi”, nakon gostovanja na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, gostovaće i u Mostaru! Izložba će biti otvorena u subotu, 13.04.2019. godine u prostorijama Narodnog pozorišta Mostar, praćena okruglim stolom, u organizaciji Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, timom Europska prijestolnica kulture Mostar 2024, Fondacijom Green Design Sarajevo, Urbanom kućom IDEAA i Narodnim pozorištem Mostar.

Izložba studentskih radova “Održivi, rezilijentni, inkluzivni i bezbedni gradovi” koja je organizovana povodom obeležavanja Svetskog dana gradova (World Cities Day) 2018 na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, u toku februara meseca 2019. godine bila je prikazana u Novom Sadu, na Departmanu za arhitekturu i urbanizam na Fakultetu Tehničkih nauka.

Izložba radova studenata osnovnih, master, specijalističkih i doktorskih studija pod nazivom “Održivi, rezilijentni, inkluzivni i bezbedni gradovi” obrađuje četiri ključne teme: “Izazovi klimatskih promena” + “Poboljšanje uslova života u neformalnim naseljima” + “Ekonomska i socijalna rezilijentnost” i “Urbana uprava”.

U okviru izložbe prikazana je selekcija radova studenata nastalih u okviru predmeta koji se odvijaju u okviru Departmana za urbanizam.

Izložba ima za cilj da ukaže na značajnu ulogu akademske institucije u obrazovanju profesije urbanista i podizanju svesti u kritičkom suočavanju sa savremenim izazovima kompleksnog i promenljivog urbanog okruženja.

Odrzivi_rezilijentni_inkluzivni_bezbedni_gradovi_05_opt Odrzivi_rezilijentni_inkluzivni_bezbedni_gradovi_02_opt

Odrzivi_rezilijentni_inkluzivni_bezbedni_gradovi_06_opt Odrzivi_rezilijentni_inkluzivni_bezbedni_gradovi_01_opt