FutureArchitecturePlatform_Logo

Iskoristite priliku da progovorite – budeti viđeni i da se vaš glas čuje – postanite deo Evropskog arhitektonskog programa 2019 i proverite kako vam Future Architecture može pomoći da unapredite svoju praksu!

Predstavite svoj novi rad na najznačajnijim arhitektonskim događanjima i aktivnostima koja čine jezgro Evropskog programa arhitekture 2019 (European Architecture Program 2019).

Future Architecture platforma je više od takmičenja. Future Architecture platforma menja same temelje arhitekture u Evropi i šire. Istraživanje granica. Rušenje zidova. Izgradnja novih sistema. Formiranje novih koalicija. Okupljanje talentovanih konceptualnih mislilaca i praktičara sa mogućnošću da glasno govore – da budu viđeni i da se čuju.

Neka vam Future Architecture platforma pomogne da poboljšate i naoštrite svoju praksu. Počnite da razmenjujete vaše ideje i projekte sa istaknutim institucijama – muzejima, galerijama, izdavačkim kućama, bijenalima i festivalima – kako bi pronašli put ka pravom međunarodnom priznanju.

Future Architecture i Creative Europe pozivaju multi-disciplinarne profesionalce (koji tek stupaju na scenu) iz celog sveta, da se prijave sa transformativnim projektima koji se tiču naše životne sredine. Pošaljite nam svoje završene projekte, teorijske ili idejne predloge za prostorne, društvene ili kulturne inovacije i pridružite se našoj diskusiji o budućnosti arhitekture.

Pozdravljamo projekte koji se odnose na:

• sistemske promene,
  • praktični problemi,
  • nova područja rada izvan postojećih okvira.

Postanite deo Evropskog programa arhitekture 2019 i pogledajte kako vam Future Architecture platforma može pomoći da razvijete svoju praksu. Odabrani kandidati biće pozvani da učestvuju u jednoj ili više aktivnosti.

Future Architecture su:

Oslo Architecture TriennaleMAXXI – Museo nazionale delle arti del XXI secoloRoyal Academy of ArtsS AM Schweizerisches Architekturmuseum, DAI-SAI, HDAUniversiteti PolisTrienal de Arquitectura de LisboaCopenhagen Architecture FestivalForecastBureau NBeogradska internacionalna nedelja arhitektureKosovo Architecture FestivalStrelka Institute for Media, Architecture and DesignVI PERFundació Mies van der Rohe & YTAA – Young Talent Architecture AwardFundação Calouste GulbenkianDPR-barcelonaDesign BiotopEesti ArhitektuurimuuseumMuseum of Architecture, WrocławSANactions i koordinator MAO Slovenia.

Važni datumi:
Objavljivanje poziva za ideje: 15. novembar 2018.
Rok za podnošenje prijava: 07. januar 2019.
Matchmaking Konferencija: 13.-16. februar 2019.
Evropski arhitektonski program: 17. februar – 31. oktobar 2019.

Više informacija na: http://futurearchitectureplatform.org/open-call/