Студенти друге године МАСА у посети Власини: дводневно теренско истраживањe и обилазак предметне локације

СТУДЕНТИ У ОБИЛАСКУ ВЛАСИНСКОГ ЈЕЗЕРА, НОВЕМБАР 2018. | ФОТО © ДАНИЈЕЛА УРУКАЛО

Студенти друге године МАСА у посети Власини: “Креирање и обликовање у природном окружењу”
Извештај са дводневног теренског истраживања и обиласка предметне локације одржаног 05-06.11. 2018. године.

Предмети Студио М03У Пројекат, Семинар и Радионица под називом: „Креирање и обликовање у природном окружењу“
Руководилац предмета: ван. проф. др Бисерка Митровић
Сарадници: асис. Јелена Марић

Група од 10 студената друге године Мастер академских студија Архитектура 2018/19 – усмерење урбанизам, заједно са ван. проф. Бисерком Митровић, асистентом Јеленом Мариц посетили су Општину Сурдулица, тачније подручје локалитета Власина. Основни циљ ове посете био је развијање односа студената према природном окружењу непосредним детаљним теренским истраживањем, као и контакти и консултације са представницима јавног сектора, односно градских институција.

Vlasina_2018_02

Vlasina_2018_03

СТУДЕНТИ У ОБИЛАСКУ ВЛАСИНСКОГ ЈЕЗЕРА, НОВЕМБАР 2018. | ФОТО © ЈЕЛЕНА МАРИЋ

Организација обиласка локације и реализација оваквог вида сарадње подржала је Општина Сурдулица. Захваљујући овако организованој и реализованој форми стручног путовања и сарадње факулета, као академске институције и Општине Сурдулица, студенти су имали прилику, не само да прикупе потребне информације са терена неопходне за успешну реализацију пројеката, већ и да се кроз овакав вид партиципације упознају са стањем и реалним механизмима управљања, планирања и изградње простора на територији Србије. У том смислу, то је и прилика да се студентски рад реализује на најбољи могући начин, а развојни потенцијали локалитета Власине промовишу.

Vlasina_2018_04

СТУДЕНТИ У ОБИЛАСКУ ВЛАСИНСКОГ ЈЕЗЕРА, НОВЕМБАР 2018. | ФОТО © ЈЕЛЕНА МАРИЋ