Конкурс: Програм стипендија немачке привреде Зоран Ђинђић – 2018

Да ли би волео да одеш на стручну праксу у Немачку?

Овакво искуство неће само погурати твоју каријеру. Радити и живети у иностранству је вредно лично искуство које ће развити твоју личност, твоје професионалне и социјалне вештине.

Током претходних 15 година, подржали смо преко 700 студената и младих професионалаца на овом путу. Сви су они провели три до шест месеци у некој од најбољих немачких компанија, где су коначно добили прилику да прошире знање стечено током студија и заиста га примене у пракси.

Упркос њиховим различитим академским усмерењима, све наше стипендисте повезује једна ствар – јединствена и искрена прича о пракси која је поставила јаке темеље за њихове будуће каријере и направила мрежу пријатељстава која ће трајати читав живот.

Ако мислите да сте спремни за такву авантуру, пријавите се за Програм стипендија немачке привреде Зоран Ђинђић (Zoran Djindjic Internship Programme of German Business for Western Balkans).

Ко може да се пријави?
• Студенти основних студија уписани у најмање пети семестар у тренутку аплицирања;
• Мастер студенти;
• Студенти докторских студија;
• Кандидати који су завршили неки од нивоа студија (основне, мастер или докторске) након 1. јануара 2019. године;
• Кандидати не старији од 29 година;
• Праксе се нуде студентима економије, менаџмента, права, новинарства и пољопривреде, као и кандидатима различитих техничких и технолошких академских усмерења и
• Кандидати са веома добрим познавањем енглеског и/или немачког језика*

* Знање енглеског/немачког језика проверава се на интервјуима и није потребно да доставиш неки одређени сертификат као доказ. Уколико желиш праксу у области права или архитектуре, предуслов је барем Б2 ниво немачког језика.

Шта Програм обезбеђује?
Поред финансијске подршке, наш Програм стипендија те води кроз све административне и организационе кораке пре и током боравка у Немачкој.
• Припремни састанци у вашој земљи;
• Организација визе и радне дозволе преко Програма;
• Помоћ при тражењу смештаја у Немачкој;
• Повратну авионску карту до Немачке;
• Припремна недеља у Берлину (покривени трошкови пута, смештаја и боравка);
• Возну карту од Берлина до места где ћеш обављати праксу;
• Месечну стипендију у износу од 550 евра;
• Покривене трошкове смештаја и здравственог осигурања;
• Курс немачког језика током боравка у Немачкој (до 200 евра) и
• Састанак целе генерације стипендиста у неком немачком граду (покривени трошкови пута, смештаја и боравка).

Ако сте заинтересовани за путовање које се не завршава са последњим радним даном Ваше праксе, пријавите се за Програм стипендија немачке привреде Зоран Ђинђић. По Вашем повратку из Немачке, постаћете део активног Алумни клуба Програма.

Као алумнисти, имаћете прилику да присуствујете бројним конференцијама, радионицама и семинарима широм Западног Балкана. Такође, можете учествовати у великом број тимбилдинг активности. Чланови клуба имају и могућност објављивања профила у ексклузивној CV датабази, која је на располагању немачким и локалним компанијама у Вашој земљи.

Како да се пријавим?
Можеш се пријавити онлине путем нашег сајта: https://www.djindjic-stipendienprogramm.de/ од 01. октобра до 13. новембра 2018. године.

На овом линку можеш пронаћи више информација о Програму и самој процедури пријављивања. Сајт такође има и блог, где можеш прочитати приче наших стипендиста и видети како пракса изгледа из њихове перспективе.

Стипендисти шеснаесте генерације Програма започеће своје праксе широм Немачке од 01. јула 2019. године.

Да ли ћеш и ти бити међу њима?

Fondacija_dr_Zoran_Djindjic_logo