logo DaNS

21. Салон архитектуре Нови Сад
28. септембар – 5. октобар 2018.

ДаНС – Друштво архитеката Новог Сада позива све заинтересоване да пријаве своје радове за излагање на 21. Салону архитектуре Нови Сад који ће се одржати од 28. септембра до 5. октобра 2018. године. Овогодишњи Салон прати концепт зацртан на његовом претходном издању 2016. године, када је снажније инкорпорирана међународна оријентација у идентитет Салона, и то она која се тиче нашег најближег окружења и заједничког културног простора. Стога су у конкуренцији за награде Салона равноправни учесници са својим радовима из Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине, Словеније, Црне Горе, Македоније, те Мађарске и Румуније.

Салон архитектуре Нови Сад жели да прикаже пресек архитектонске праксе управо из тако оцртаног региона, како би се створили бољи услови за поређење тренутног стања архитектуре локалних сцена које почивају на често заједничком наслеђу. Исходишта тих сцена су већ дуго времена различита, али тим пре је потребно неговати место њиховог континуираног сусрета и вредновања, што је управо Салон архитектуре Нови Сад.

Пропозиције

Салон је међународног карактера. Право на пријаву радова имају учесници из: Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине, Словеније, Црне Горе, Македоније, Мађарске и Румуније.

Учесници Салона могу конкурисати за награде у следећим категоријама:
1. Архитектура
2. Урбанизам
3. Ентеријер
4. Конкурсни радови
5. Студентски радови
6. Публикације
7. Дигитални простор (Под категоријом Дигитални простор се подразумевају радови из области Computer-generated imagery (CGI) дизајна (архитектонске визуализације, анимације, game design), параметарског дизајна, дигиталне фабрикације, генеративног и интерактивног дизајна и слично.)
8. Експеримент у архитектури (У категорију Експеримент у архитектури спадају и сценографије, инсталације, ефемерна архитектура и слично.)

Једна пријава може садржати само један рад, пријављен у само једној категорији.

На Салон могу бити пријављени радови настали или реализовани у последње три године.

Пријаве се могу слати на српском или енглеском језику.

У циљу промовисања добре архитектонске праксе у Војводини, посебно признање Салона биће додељено радовима реализованим на овом подручју.

Термински план

Почетак конкурса: 23.07.2018.
Рок за доставу радова за селекцију (електронски): 01.09.2018.
Резултати селекције биће познати ауторима до: 05.09.2018.
Рок за доставу плаката за изложбу и материјала за каталог (електронски): 20.09.2018.
Отварање Салона и додела награда: 28.09.2018.

Имена чланова жирија биће објављена најкасније до 01.09.2018. године.

Котизација

Котизација за учешће на Салону се плаћа за радове који прођу селекцију жирија. Котизација обезбеђује излагање на салону, штампу изложбеног рада и један примерак каталога који ће се штампати након Салона.

Котизација износи:
4000 дин / 35 еур – за све учеснике, осим:
2500 дин – за чланове ДаНС-а
1800 дин / 15 еур – за студенте
0 дин – за учеснике у категорији Публикације, који уместо уплате котизације остављају ДаНС-у по један примерка своје публикације.

Техничке информације за пријаву радова

Фаза пре-селекције

Једна пријава се односи на један рад у једној категорији. Пријавни формулар и материјал послати на адресу: salon.arhitekture.ns@gmail.com

1. Пријавни формулар можете преузети овде. Пријаву послати у .DOC или .DOCX формату, са називом у следећој форми:
презимеједногаутора_реднибројпријаве_категорија.doc
као нпр:
петровиц_1_архитектура.doc
Редни број пријаве се односи на лични број пријављених радова, у случају да неко шаље више од једног рада.

2. Поред пријавног формулара потребно је послати и пакет материјала у .RAR или .ZIP формату, са називом у следећој форми:
презимеједногаутора_реднибројпријаве_категорија.rar

Овај пакет треба да садржи:
– максимално 10 графичких прилога и илустрација које најбоље приказују пројекат (фотографије, основе, пресеци, 3Д прикази, и сл.), у JPG или PDF формату;
– текстуални опис пројекта – максимално 2000 карактера (са размацима);
– уколико аутори желе да пошаљу видео или неки други велики фајл, молимо Вас да пошаљете линк за онлине прегледање.

Ауторима селектованих радова ће накнадно бити достављене инструкције за уплату котизације и припрему материјала за изложбу и каталог.

Позив за учешће на 21. Салону архитектуре Нови Сад Пријавни формулар за учешће на 21. Салону архитектуре Нови Сад