RIBA-logo-validation_800x250

Архитектонски факултет у Београду и Краљевски институт британских архитеката – RIBA представљају изложбу:

The RIBA President’s Medals Student Awards 2017

Јул – Септембар 2018.
Галерија АУЛА, Архитектонски факултет у Београду

RIBA-Presidents-Medals-Student-Awards-2017_03

Изложба: The RIBA President’s Medals Student Awards 2017 у Галерији Аула, Архитктонски факултет | Фото: М.БУлатовић

The President’s Medals Student Awards 2017 изложба представља најбоље пројекте и дисертације студената из целог света за 2017. годину, по мишљењу стручног жирија RIBA института. Ова признања се сматрају најпрестижнијим светским наградама у архитектонском образовању.

На конкурсу за 2017. годину је учествовало укупно 293 учесника (147 за Part 2, 108 за Part 1 и 38 у конкуренцији дисертација) из целог света, а пројекти су жирирани од стране независног панела међународних стручњака, укључујући архитекте, професоре, дизајнере и уметнике. Међу одабраним студентским пројектима, нашла су се и три рада студената Архитектонског факултета у Београду.

Изложба је отворена у Галерији АУЛА Архитектонског факултета до краја септембра 2018. године.

Повезани текстови:
Радови са Архитектонског факултета кандидовани за The RIBA President’s Medals Student Awards 2017
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2017
Докторанткиња Снежана Златковић награђена на конкурсу RIBA Journal – Eye Line Drawing Competition 2017
Изложба: The RIBA President’s Medals Student Awards 2016
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2016
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2015
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2014

RIBA-Presidents-Medals-Student-Awards-2017_02

Овогодишња званична селекција “The President’s Medals Student Awards 2017“ обухватила је и три рада студента нашег факултета:
Павле Костић (ментор: ред. проф. Владимир Лојаница):
Vertical Multifunctional Center / Genesis,
Марко Драгичевић (ментор: ван. проф. Иван Рашковић):
Ultrastructure of the Third City: District III
Наталија Радосављевић и Милица Наумовић (ментор: доц. Марија Милинковић):
Landscape Room: Exploring the Boundaries of Interior Architecture within Specific Context

Опширно о радовима наших студенета можете читати у претходно објављеној вести:

Овде можете погледати све радове награђене на конкурсу за 2017. годину:
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2017

Захваљујемо се на помоћи у постављању изложбе студентима: Алекси Бекићу, Митру Ковачу, Луки Мишићу, Лазару Обућини и Миодрагу Савићу, као и асистенту Николи Мацуту.

RIBA-Presidents-Medals-Student-Awards-2017_04

RIBA-Presidents-Medals-Student-Awards-2017_01

О награди

Награда The RIBA President’s Medals Student Awards, коју додељује Краљевски институт британских архитеката – RIBA, сматра се најпрестижнијом светском наградом за архитектонско образовање.

Први пут је додељена још давне 1836. године за есеј о архитектури, да би од 1855. године почела да се додељује и награда за најбољи архитектонски дизајн студената завршне године архитектуре.

Ово је најстарија награда коју додељује институт RIBA. Од самог почетка, сврха ове награде је да се евалуира и промовише изузетност током студија архитектуре као и да награди таленат и охрабри дебату о архитектури широм света.

Сваке године RIBA позива око 300 факултета архитектуре из 65 земаља да номинују најбоље дизајнерске пројекте и дисертације својих студената. Председник RIBA института проглашава добитнике и уручује награде сваког децембра на завршној годишњој церемонији, која се одржава у седишту RIBA института у Лондону.

Жирирање радова у конкуренцији за Сребрну и Бронзану RIBA медаљу, 2017 | Видео © RIBA