Пројект “DANUrB”: друга национална радионица, у Смедереву, 29. мај 2018.

Студенти II године МАСИУ и наставно особље са Департмана за урбанизам испред краљевског летњиковца “Златни брег” у Смедереву | Фото © DANUrB

Interreg_DANUrB_logo

Студенти и наставно особље са Архитектонског факултета у Београду су у уторак, 29. маја 2018. године, учествовали у другој националној DANUrB – DANube Urban Brand радионици у Смедереву. Ова радионица је била посвећена представљању студентских мастер теза и мастер пројеката у радном облику. Студенти су добили повратне информације од локалних стручњака из области урбаног планирања, културе и стратешког развоја како би на прави начин завршили своје мастер радове.

Поред ове, главне активности, студенти и наставно особље су посетили Музеј Смедерева и Вилу „Златни Брег“, некадашњи летњиковац владарске лозе Обреновић, са изузетним погледом на Дунав и околне винограде.

2018_DANUrB_Smederevo_01

Студенти II године МАСИУ и наставно особље са Департмана за урбанизам испред винограда краљевског летњиковца “Златни брег” у Смедереву, са Дунавом у позадини – кликнути за увећање | Фото © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_02

Студенти II године МАСИУ и наставно особље са Департмана за урбанизам испред зидина Смедеревске тврђаве – кликнути за увећање | Фото © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_03

Студенти II године МАСИУ у посети Музеју у Смедереву – кликнути за увећање | Фото © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_04

2018_DANUrB_Smederevo_10

Водич летњиковца “Златни брег” објашњава студентима Архитектонског факултета историју здања и краљевске лозе Обреновића | Фото © DANUrB

На радионици су испред Архитектонског факултета учествовали студенти II године Мастер академских студија Интегрални урбанизам, наставници-ментори: ван. професор др Ксенија Лаловић, ван. професор др Бисерка Митровић, ван. професор др Александра Ђукић, ван. професор др Урош Радосављевић, доцент др Ратка Чолић, доцент др Данијела Миловановић Родић; асистенти и сарадници: ас. Јелена Марић, ас. Александра Ђорђевић, ас. арх. Бранислав Антонић, Јована Бугарски и Тамара Вуковић.

2018_DANUrB_Smederevo_05

Проф. Александра Ђукић отвара презентацију студентских мастер радова у име Архитектонског факултета у Београду | Фото © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_08

Презентација студентских радова – Срђан Мићановић, студент | Фото © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_07

Презентација студентских радова – Милица Лазаревић, студент | Фото © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_06

Презентација студентских радова – Милица Ђурђевић, студент | Фото © DANUrB

DANUrB пројекат – DANube Urban Brand је изградња регионалне мреже кроз туризам и образовање ради јачања „дунавског“ културног идентитета и солидарности. Пројекат је финансиран од стране Европске уније, кроз INTERREG Danube програм прекограничне сарадње.

Више о DANUrB пројекту:
DANUrB – INTERREG Danube programme: www.interreg-danube.eu/approved-projects/danurb
DANUrB – Facebook: www.facebook.com/DANubeUrbanBrand