Летња школа: ILS_Innovative Learning Spaces 2018 – “A City For Everyone”, Алгеро, Италија (26.08-01.09.2018.)

2018_Inovative-Learning-Spaces_Alghero

Рок за рану регистрацију је продужен до понедељка, 25. јуна 2018.

Architecture-at-Alghero_logo150px

Позивају се заинтересовани студенти основних, мастер и докторских студија, да узму учешће у летњој школи ILS_Innovative Learning Spaces – “A City For Everyone”, која ће се од 26. августа до 01. септембра 2018. године одржати у Алгеру (Parco Scientifico e Tecnologico Porto Conte Ricerche, Alghero), на Сардинији у Италији, у организацији Департмана за Архитектуру, дизајн и планирање Универзитета у Сасарију (Department of Architecture, Design and Planning, University of Sassari) уз подршку Регионалног истраживачког центра Сардиније (Sardegna Ricerche) и у сарадњи са још тринаест водећих интернационалих институционалних партнера, асоцијација и компанија, међу којима је и наша школа, Архитектонски Факултет Универзитета у Београду.

Треће издање летње школе о иновативним просторима едукације упућено је стручњацима, студентима и професионалцима да кроз мултидисциплинарни рад, развијају нове идеје и дизајнирају пројектне предлоге истраживајући нове дидактичке улоге простора. Поимајући град као платформу за учење (за разлику од досадашњег схватања едукације у оквиру школских објеката), градски простори представљају место подстицаја сазнајних процеса и учења.

Овогодишња тема је фокусирана на “град за све” подржавајући идеју да простори едукације морају бити отворени и инклузивни према свима, а посебно према свим оним субјектима који често представљају маргиналност у односу на друштвену динамику и стандардизацију процеса коришћења и присвајања градских простора.

Архитектонски Факултет Универзитета у Београду је један од партнера ове угледне летње школе, и наши студенти су ослобођени плаћања котизације за учешће на овој престижној летњој школи.

Организација: Enric Batlle, Gonçalo Byrne, Valter Caldana, Arnaldo Cecchini, Patrick Fransen, Massimo Ferrari, Lacaton & Vassal, Giancarlo Mazzanti, Luca Molinari, Gianluigi Mondaini, Beate Weyland, Donatella Rita Petretto, Gro Rødne, Silvano Tagliagambe, Alessandro Zuddas, Augusto Marcelli, Зоран Ђукановић, Pedro Rodrigues, Eduard Bru, Valter Caldana, Paolo Calidoni, João Nunes, Jo Noero, Giovanni Mazzitelli, Domenico D’Orsogna, Maria Salerno, Andreas Grøntvedt Gjertsen, и многи други.

Научни директор: Massimo Faiferri

Организациони одбор: Samanta Bartocci, Lino Cabras, Alessio Floris, Rosa Manca, Fabrizio Pusceddu, Francesca Rango

Рок за рану регистрацију: 15. јун 2018. 25. јун 2018.
Рок за касну регистрацију: 15. јул 2018.

За више информација погледати:
http://ils2018school.wixsite.com/uniss-eng и

Innovative Learning Spaces 2018 – “A City For Everyone” – Позив Innovative Learning Spaces 2018 – “A City For Everyone” – Постер