Poziv za učešće na Lizori letnjoj školi tradicionalne arhitekture u Italiji – INTBAU 2018

Lizori je malo srednjovekovno utvrđeno naselje, poznato i pod imenom San Benedetto, odnosno Castello di Pissignano Alto, koje se nalazi u Umbriji, u blizini Peruđe.

INTBAU_logo_opt

Obaveštenje za studente master i doktorskih studija!

Pozivaju se zainteresovani studenti i arhitekte zainteresovane za učešće u letnjoj školi: The Lizori Summer School in Traditional Architecture koju organizuje međunarodna organizacija INTBAU – The International Network for Traditional Building Architecture & Urbanism (https://www.intbauitalia.org/summerschool2018)

Program letnje škole je praktičnog i teorijskog karaktera, u okviru koga će polaznici sticati znanja o snimanju i predstavljanju istorijskih građevina i prostora, pripremaće individualne i grupne projekte, prezentacije i sl. Kroz ovaj program oni će unaprediti svoje sposobnosti za digitalno modelovanje i predstavljanje istorijskih građevina.

Nastavnici su: Giuseppe Amoruso (Politecnico di Milano), Fabio Bianconi, Marco Filippucci (Università di Perugia), sa asistentima.

Na kraju programa biće organizovana International Open Conference “Cultural Heritage In Practice”, sa uvodničarima: Pamela Bernabei (Fondazione Meneghetti), Robert Adam (INTBAU UK), Vito Cardone (UID Chair), Mario Centofanti (Università dell’Aquila), Rossella Salerno (Politecnico di Milano), José Antonio Franco Taboada (Universidad de A Coruña) and Filippo Palombini (Comune di Amatrice), pod pokroviteljstvom the Italian Society of Drawing UID-Unione Italian Disegno.

Letnja škola traje 9 dana u Lizori-u (Campello Sul Clitunno), u Italiji, od 20. do 28. juna 2018. godine.

Ukupna cena učešća u programu je 500€ što uključuje: nastavu, smeštaj i hranu. Troškovi puta nisu uključeni u cenu i snose ih sami učesnici.

Za više informacija zaintesovani mogu da se obrate prof. dr Mirjani Roter Blagojević na mejl: roterm@arh.bg.ac.rs i dr Renati Jadrešin-Milić na mejl: renata@arh.bg.ac.rs

Call for INTBAU Italia Lizori Campus 2018 Brošura: INTBAU Italia Lizori Campus 2018