International Training School And Workshop 2018: “Обнова фасада у циљу побољшања енергетских перформанси”, 03-07.09.2018.

logo_cost

COST Action TU1403

Смањење потрошње енергије у зградама и емисије угљен-диоксида су два од најважнијих изазова са којима се суочава грађевинска индустрија. То се мора решавати на ефикасан начин и без угрожавања комфора и добробити корисника. Омотачи зграда су од највеће важности и могу играти кључну улогу у постизању циљева ЕУ за 2020. годину који се односе на климатске промене и одрживост енергије, истовремено повећавајући добробит грађана.

Адаптивне фасаде нуде добре могућности за смањење потражње енергије и побољшање квалитета унутрашње животне средине и због тога су кључне за постављени циљ, до 2020. и даље, изградње зграда нулте енергетске потрошње и емисије штетних гасова. Радионица ће развити концепте за једну пословну зграду и једну стамбену зграду у центру града Београда.

Training-School-2018_cover

ОБЛАСТ
Школа за обуку има за циљ да ученике образује о адаптивним фасадним системима уз помоћ водећих међународних стручњака у тој области. Уз то, овом иницијативом жели да понуди привилеговану могућност пословног повезивања мастер студената и младих истраживача.

45 места је на располагању
25 интернационалних студената докторских и мастер студија, који ће моћи да добију субвенцију од стране COST-а
20 београдских студената докторских и мастер студија

ПРОГРАМ
Предавања водећих међународних стручњака. Теме:
• Стање развоја;
• Концептуални дизајн;
• Материјали и технологије;
• Моделирање и симулација;
• Процена функционалности и перформанси.

Колоквијум & сесије радионице
Учење од колега, стручњаци пружају подршку студентима докторских студија у развоју методологије истраживања и научног писања.

Пројектовање – Вежбе
Тродневне заједничке вежбе, пројектовање уз стручњаке који пружају смернице и подршку.

Training-School-2018_02

ОРГАНИЗАТОР/МЕСТО
Проф. др Александра Крстић-Фурунџић
Универзитет у Београду – Архитектонски факултет

КО МОЖЕ ДА УЧЕСТВУЈЕ
Студенти докторских студија и завршне године мастер студија у областима: архитектура, инжењерство или физика зграде.
Заинтересована лица треба да се пријаве помоћу формулара, који се може преузети овде: Формулар за пријаву

Интернационални студенти докторских и мастер студија:
Молимо вас да пошаљете свој попуњен формулар за пријаву на адресу trainingschool2018@tu1403.eu

Београдски студенти докторских и мастер студија:
Молимо вас да пошаљете свој попуњен формулар за пријаву на адресу akrstic@arh.bg.ac.rs

Training-School-2018_01

КОТИЗАЦИЈА
Интернационални студенти докторских и мастер студија / 100 €
Котизација обухвата присуство свим предавањима, радионицу, излет (посета локалитетима за студије случаја), паузе за кафу и ручак, вечеру добродошлице и потребне штампане информације.
Београдски студенти докторских и мастер студија / 50 €
Котизација обухвата присуство свим предавањима, радионицу, излет (посета локалитетима за студије случаја), паузе за кафу, вечеру добродошлице и потребне штампане информације.

СУБВЕНЦИЈА
Студенти докторских студија могу добити субвенцију која се финансира од стране COST Action TU1403. Међународни научни одбор бира успешне кандидате. 25 међународних студената докторских и мастер студија биће награђено са COST субвенцијом (вредност 500 €). Субвенција укључује надокнаду котизације од 100 €, плус 400 € за покривање путних трошкова. Молим вас да пошаљете свој попуњен формулар за пријаву на адресу trainingschool2018@tu1403.eu

КОНТАКТ
За додатне информације молимо преузмите позивницу или контактирајте организациону одбор: trainingschool2018@tu1403.eu

ВАЖНИ ДАТУМИ
Рок за пријаву: 15. мај 2018.
Рок за пријаву учешћа домаћих студената је продужен до четвртка, 31. маја 2018. године.
Обавештење о прихватању учешћа: 15. јун 2018.
Training School: 03-07. септембар  2018.

Све информације о школи за обуку можете погледати на званичној страници: Training School 2018