Салон архитектуре 2018: Учешће Архитектонског факултета у програму “Пре Салона 2018.”

Фото © Богдан Петровић

Архитектонски факултет Универзитета у Београду пету годину заредом у сарадњи са Департманом за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука у Новом Саду, Грађевинско-архитектонским факултетом Универзитета у Нишу и Факултетом примењених уметности Универзитета уметности у Београду учествује у манифестацији “Пре Салона 2018.”, коју организује и спроводи Музеј примењене уметности, у оквиру пратећег програма Салона архитектуре 2018.

Архитектонски факултет је ове, као и сваке претходне године, узео учешће у манифестацији са изложбом студентских радова и кроз студентску радионицу. Ове године је било изложено истраживање студената треће године Основних академских студија спроведено у оквиру Студија 03б – Вишепородично становање, под називом Омнибус, кратке приче на стамбене теме.

На изложби, своје радове су изложили следећи студенти: Вера Аголи, Анастасија Анђелковић, Катарина Васиљевић, Андрија Вујовић, Милан Грујичић, Душан Грујовић, Жељана Давидовић, Карло Милхаус Диановски, Анастасија Ђукић, Ђурђа Ђукић, Борис Ерак, Душица Ерић, Борис Ивановић, Mилан Ивановић, Јелена Јелачић, Катарина Јеремић, Митар Ковач, Николина Лалић, Јован Матовић, Павле Николић, Бојан Стојиљковић, Сања Симоновски, Ксенија Тајсић и Бојан Ћировић.

Концепт и селекцију изложбе су приредили: доц. др Павле Стаменовић, доц. др Ивана Ракоњац, доц. др Јелена Ристић Трајковић и асс. др Маја Драгишић

2018_Salon-arhitekture_Pre-Salona_01

2018_Salon-arhitekture_Pre-Salona_24

Фото © Богдан Петровић | Кликнути за увећање

У оквиру програма “Пре Салона 2018.” одржана је и интердисциплинарна студентска радионица под називом “реАКЦИЈА” (27–30. март 2018. године), као део ширег пројекта сарадње, умрежавања и размене искустава између четири факултета архитектуре и дизајна.

На радионици су учествовали следећи студенти Архитектонског факултета у Београду: Теодора Спасић, Андрија Вујовић, Јелена Јелачић и Тијана Радовановић

Mентори на радионици са Архитектонског факултета: доц. др Павле Стаменовић и асс. др Маја Драгишић

Све фотографије настале током одржавања радионице, припреме и отварања изложбе (аутор фотографија Богдан Петровић) можете погледати испод или директно на адреси: