Resonate_2018_logo

Resonate фестивал
Београд, 18 – 21. април 2018.

Resonate фестивал ове године имаће своје седмо издање и током четири дана трајања пружиће увид у тренутну ситуацију у музици, визуелним уметностима и дигиталној култури. Resonate окупља истакнуте уметнике и едукаторе светске класе, уз прилику учешћа у дебати о позицији технологије у данашњој уметности и култури, са погледом у будућност.

Resonate је платформа за повезивање, размену знања и едукацију, која спаја врхунске уметнике и истраживаче који се свакодневно служе технологијом у својим пословима. Ново издање фестивала дешаваће се током четири дана у периоду од 18. до 21. априла 2018. године по програмском концепту: MUSIC и CONFERENCE.

Уметници, предавачи и музичари који долазе на Resonate представљају врх савремених креативних индустрија у свету.

Музеј савремене уметности, Београд и SAE Institute угостиће истакнуте уметнике и предаваче CONFERENCE програма, где ће се дешавати и неколико занимљивих радионица. MUSIC програм се везује за музички – вечерњи део фестивала и овога пута доводи бројне светске музичке звезде које ће осим својих музичких наступа имати и предавања у оквиру Resonate музичке конференције.

Повезани  текстови:
Фестивал: Resonate (19-22. април 2017)
Фестивал: Resonate (12-16. април 2016)
Фестивал: Resonate 2015

Учесници претходних година: Casey Reas, Aaron Koblin, Daito Manabe, Joachim Sauter, Anthony Dunne (RCA), Nicholas Felton, Jack Schulze, Nelly Ben-Hayoun, Josh Nimoy, Jer Thorp, Semiconductor, Champagne Valentine, Cohen Van Balen, FIELD, LAb[au], Rafaël Rozendaal, James Bridle, Hi-Res!, Golan Levin, Ivan Poupyrev, United Visual Artists, Jürg Lehni, WARP, onedotzero, Kim Gordon + Ikue Mori, Alva Noto + Blixa Bargeld (anbb), Dopplereffekt, Mouse on Mars, Simian Mobile Disco, Machinedrum, Pantha du Prince, Squarepusher, John Talabot и многи други.

Овде можете погледати програм и све информације о учесницима фестивала:
Resonate 2018 / BY DAY
Resonate 2018 / BY NIGHT

Resonate 2018: Дневни програм (PDF)