Konkurs CPN: Finansijska podrška projektima promocije i popularizacije nauke u 2018. godini

CPN_Javni-poziv 2018

ZA STUDENTE:
Poziv za učešće u Kategoriji 3 – Idejna rešenja za interaktivne eksponate u parkovima nauke
Rok za predaju radova: 27.04.2018.

Centar_za_promociju_nauke_logo

Rok za predaju radova: 27.04.2018.

Centar za promociju nauke raspisao je Javni poziv za podnošenje prijava za finansijsku podršku projektima promocije i popularizacije nauke u 2018. godini. Centar poziva sva zainteresovana naučna, naučnostručna društva, škole, centre za stručno usavršavanje, udruženja i druge organizacije, ali i pojedince preko naučnih klubova da podnesu svoje prijave za izbor projekata promocije i popularizacije nauke i tehnike, kojima će Centar pružiti finansijsku podršku u 2018. godini (u daljem tekstu: Javni poziv).

Cilj Javnog poziva je podizanje nivoa naučne pismenosti i širenja naučne kulture uz decentralizaciju promocije i popularizacije nauke na teritoriji Republike Srbije; podršku raznovrsnim i inovativnim projektnim pristupima iz oblasti promocije i popularizacije nauke, a koji pokrivaju interesovanje i potrebe opšte populacije; podršku inovativnim i visokouticajnim projektima koji imaju veliki obuhvat u cilju razvoja i poboljšanja kvaliteta projekata iz oblasti promocije nauke od globalnog značaja i podršku kreativnim projektima koji afirmišu dostupnost znanja u otvorenom prostoru putem naučnopopularnih eksponata kako bi se naučni pojmovi, fenomeni i činjenice usvojili kroz neposredno iskustvo.