I nagrada – autorski tim: Dragan Marčetić, dipl.inž.arh. i Milan Maksimović, dipl.inž.arh, sa saradnikom Mihailom Pejčinovićem, master inž.arh.

UAS-novi-logo

U periodu od 08. do 24. februara 2018. godine održava se izložba konkursnih radova otvorenog, anketnog, anonimnog, jednostepenog, urbanističko–arhitektonskog konkursa za deo Makiškog polja GO Čukarica u Beogradu. Konkurs je organizovao Grad Beograd – Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, JP, u saradnji sa Udruženjem arhitekata Srbije – UAS.

Izložba se održava u Urbanističkom zavodu Beograda, JUP, sala u prizemlju, Palmotićeva 30, Beograd, svakog radnog dana od 09 do 19 časova, subotom od 09 do 15 časova (osim za dane državnog praznika 15, 16, 17. i 18. februar).

Diskusija o radovima održaće se u četvrtak, 22. februara 2018. u 16.00 časova.

Povezani tekstovi:
Urbanističko-arhitektonski konkurs za deo Makiškog polja
Međunarodni konkurs: rešenje Memorijalnog centra u Spomen-području Donja Gradina
Rezultati konkursa kompanije Stattwerk za idejno rešenje balkanskog eko-centra na Zelenom vencu
Rezultati konkursa: Arhitektonski konkurs za rekonstrukciju zgrade muzeja na arheološkom nalazištu Medijana
Konkurs: idejno rešenje Spomen-obeležja poginulim borcima jugoslovenske vojske u otadžbini i nevinim žrtvama II svjetskog rata sa područja Trebinja
Rezultati konkursa: Urbanističko-arhitektonski konkurs za Atletski centar Ljubljana
Urbanističko – arhitektonski konkurs za šire područje Hipodroma, GO Čukarica

Povodom održavanja izložbe i diskusije predstavljamo Vam radove nagrađene na ovom konkursu (izvor: Rezultati urbanističko-arhitektonskog konkursa dela Makiškog polja, GO Čukarica)

Žiri u sastavu: Milutin Folić, dipl.inž.arh, gradski urbanista, kao predsednik žirija, sa članovima prof. Nebojšom Minjevićem, dipl.inž.arh, Borislavom Petrovićem, dipl.inž.arh, Markom Stojčićem, dipl.inž.arh. i mr Nenadom Krčumom, dipl. prostornim planerom, jednoglasno je doneo sledeću odluku:

I nagrada

Prva nagrada, u iznosu od neto 1.152.000,00 dinara, dodeljena je radu autorskog tima koji je radio u sastavu:

2017_Makisko-polje_1-2

II nagrada

Druga nagrada, u iznosu od neto 768.000,00 dinara, dodeljena je radu autorskog tima:
Vladan Stevović, m.arh, Zoran Lazović, dipl.inž.arh, Miodrag Savić, student druge godine osnovnih akademskih studija, Boris Ivanović, student druge godine osnovnih akademskih studija i Jelena Janković, student druge godine master studija.

2017_Makisko-polje_2-3

III nagrada

Treća nagrada, u iznosu od neto 384.000,00 dinara, dodeljena je radu autorskog tima koji je radio u sastavu:
Dušan Stojanović, dipl.inž.arh, Pavle Stamenović, dipl.inž.arh, Ksenija Pantović, dipl.inž.arh sa koautorom Milenom Andrić, b.arh. i saradnikom Bojanom Jovančevićem, m.arh.

2017_Makisko-polje_3-1

Otkupi

Dodeljena su i još dva jednakovredna otkupa u iznosima od po neto 192.000,00 dinara. Autori prvog rada nagrađenog jednakovrednim otkupom su:
Ivica Nikolić i Janja Franeta, sa saradnicima Jovanom Petković i Petrom Lazarevićem.

2017_Makisko-polje_O1-1

Autori drugog rada nagrađenog jednakovrednim otkupom su:
mr Rajko Korica, dipl.inž.arh, Jelena Marić, dipl.inž.arh, Filip Petrović, dipl.inž.arh, Ivana Korica, i.a, student master studija arhitekture, sa saradnicima: Stevom Marijanovićem, i.a, studentom master studija arhitekture, Vukašinom Terzićem, studentom osnovnih studija arhitekture, Markom Jovićem, studentom osnovnih studija arhitekture, Unom Koricom, studentom osnovnih studija arhitekture i konsultantima Dušanom Nikolićem, dipl.inž.građ. i Zoranom Stepanovićem, dipl.inž.arh.

2017_Makisko-polje_O2-1

Podsećanja radi, Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda je, u saradnji sa Udruženjem arhitekata Srbije, raspisala otvoreni, anketni, jednostepeni, urbanističko-arhitektonski konkurs dela Makiškog polja u Beogradu, sa ciljem definisanja razvojnih mogućnosti prostora i potencijala, preispitivanja i definisanja sadržaja i obuhvata javnog prostora, preispitivanja prostora i sa svih drugih aspekata kako bi se ova lokacija, između Savske magistrale, železničke ranžirne stanice Beograd i Ulice Milorada Jovanovića, na Čukarici, razvila u novu urbanu celinu. Izabrana rešenja biće osnov za formulisanje planskog rešenja i izradu urbanističko – planske dokumentacije za predmetno područje.

KATALOG SVIH KONKURSNIH RADOVA