Predavanje: “Urbana održivost – zašto je važna i kako se može postići” – Dr. Džeri Entoni (Dr. Jerry Anthony)

Dr_Jerry_Anthony_main

Pozivamo sve zainteresovane na predavanje: “Urbana održivost – zašto je važna i kako se može postići” – Dr. Džeri Entoni (Dr. Jerry Anthony), vanredni profesor urbanog i regionalnog planiranja na Univerzitetu u Ajovi, Ajova, Sjedinjene Američke Države (SAD).

Predavanje će se održati u petak, 23. februara 2018. godine u 15.00 časova, u amfiteatru Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, u okviru predmeta OASA-24071 Održive urbane zajednice i OASA-24042 Saobraćaj i društvena infrastruktura.

Dr. Džeri Entoni (Dr. Jerry Anthony) je globalni nosilac promena.

Dr. Entoni je 2003. godine ustanovio Fond za stambeno osiguranje Džonson Kaunti (Housing Trust Fund of Johnson County), neprofitne organizacije koja (sa operativnim budžetom od 1,2 miliona dolara u fiskalnoj 2018. godini) finansira stvaranje novog pristupačnog stanovanja u Džonson Kaunti-ju, Ajova, SAD.

Godine 2012. bio je suosnivač Svetskog instituta održivog razvoja u Kočiju u Indiji (World Institute of Sustainable Development).

On je vanredni profesor urbanog i regionalnog planiranja na Univerzitetu u Ajovi (Urban and regional planning at the University of Iowa), gde je zaposlen od kada je stekao zvanje doktora nauke na Državnom univerzitetu Florida (Florida State University), SAD, u 2000. godini.

Američka planerska asocijacija (American Planning Association) proglasila ga je “Odličnim edukatorom”, jednim od samo dva profesora ikada koji su dobili to priznanje u državi Ajovi, SAD.

Njegove publikacije su čitane na veliko, a članak iz 2004. godine pod naslovom “Efekti zakona o upravljanju rastom Floride na dostupnost stanovanja” (The Effects of Florida’s Growth Management Act on Housing Affordability) proglašen je jednim od deset najuticajnijih radova objavljenih u prestižnom časopisu Američke planerske asocijacije (Journal of the American Planning Association) u poslednjih 25 godina.

Njegovo istraživanje finansirale su brojne američke i međunarodne agencije, uključujući Institut Brukings (The Brookings Institution) i MekArtur Fondacija (MacArthur Foundation).

Predaje kurs za studije u inostranstvu na Indijskom zimskom programu na Univerzitetu u Ajovi, nazvan „Održivi razvoj: iskustvo iz Kerale“ (2017-2018 India Winterim Courses: Sustainable Development: The Kerala Experience). Ovaj kurs je imao transformativan uticaj na rezultate studenata osnovnih i master studija sa preko 15 severnoameričkih univerziteta od 2009. godine.

Dr. Entoni je od 2015. gostujući nastavnik na Kineskom univerzitetu Hong Kong (The Chinese University of Hong Kong), na kome se bavi mentorskim i edukativnim radom studenata iz više od 20 azijskih i skandinavskih zemalja.

Relevantne publikacije:
Anthony, Jerry. 2017. State Growth Management and Urban Sprawl Reduction: Lessons from Florida, Journal of Urban Planning and Development, Vol. 143, Issue 4 (December 2017)

Khandelwal, Meena, Matthew E. Hill, Paul Greenough, Jerry Anthony, Misha Quill, Marc Linderman, and H.S. Udaykumar. 2017. Why Have Improved Cook-stove Initiatives in India Failed? World Development 92: 13–27.

Anthony, Jerry. 2016. Housing price effects of growth regulations: a concise taxonomy. International Journal of Housing Policy.

Greenlee, Andrew, Mary Edwards & Jerry Anthony. 2015. Planning Skills: An Examination of Supply and Local Government Demand. Journal of Planning Education and Research, 35(2): 161-173.

Anthony, Jerry. 2008. Exploring causes of smart growth policy adoption: Many challenges persist. Social Sciences Quarterly, 89(3): 1371-1377

Anthony, Jerry. 2007. Achieving the UN’s Millennium Development goal: Problems and prospects in a medium-sized Indian city. Journal of the American Planning Association, 73(2):223-237.

Anthony, Jerry, and David Forkenbrock. 2006. Land Use Law in Planning: Practice and Pedagogy. Journal of Planning Education and Research, 26(1): 80-91.

Anthony, Jerry. 2006. State Growth Management and Housing Prices. Social Science Quarterly 87(1):122-141.

Anthony, Jerry. 2005. Family Self-sufficiency programs: Program benefits and factors affecting participants’ success. Urban Affairs Review 41(1): 65-92.

Anthony, Jerry. 2004. Do State Growth Management Regulations Reduce Sprawl? Urban Affairs Review 39 (3): 376-397.

Anthony, Jerry. 2003. The effects of Florida’s Growth Management Act on Housing Affordability. Journal of the American Planning Association 69(3): 282-295.

Book chapters
Anthony, Jerry. 2011. Home Burdens: The High Cost of Homeownership. Chapter 4 in Katherine Porter (ed). Broke: How Debt Bankrupts the Middle Class. Stanford University Press.

CV Jerry Anthony Ph.D