Prostorna instalacija radionice IN:CONTINUUM u izložbenom prostoru Muzeja nauke i tehnike, Beograd

muzej-nauke-i-tehnike-logo

IN:CONTINUUM
Radionica u saradnji sa Muzejom nauke i tehnike
23. januar 2018. godine

Rukovodilac: Miloš Kostić (Arhitektonski fakultet)
Saradnici: Jelena Radošević (Muzej nauke i tehnike), Marko Dragičević, Aleksandra Milovanović
Autor fotografija: Dušica Pašić
Video editor: Nemanja Halilović

Kao početni korak u saradnji između Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta i Muzeja nauke i tehnike, čiji su inicijatori prof. Ivan Rašković, mr Rifat Kulenović (direktor Muzeja nauke i tehnike) i mr Anja Radaković (muzejski savetnik, organizator stalnih postavki), u utorak, 23.januara 2018. godine organizovana je van-nastavna radionica pod nazivom IN:CONTINUUM.

Učesnici jednodnevne radionice bili su studenti prve godine Master akademskih studija – Arhitektura i studenti Integrisanih studija, dok je radionicu vodio i organizovao Miloš Kostić, asistent. Na radionici su takođe učestvovali studenti saradnici Marko Dragičević i Aleksandra Milovanović, dok je za stručnu i tehničku pomoć pri Muzeju nauke i tehnike bila zadužena Jelena Radošević (organizator muzejskih programa – tematskih izložbi).

Radionica_In_Continuum_20_opt

Studenti učesnici: Tilinger Dezire, Nikolić Katarina, Živković Milica, Trajković Sonja, Đurica Đorđe, Planjanin Helena, Pašić Dušica, Krstić Dunja, Živković Aleksandra, Ilić Jovana, Đorđević Nenad, Dimitrijević Kosta, Berać Slaviša, Pavićević Danica, Davidović Milica. | Foto: Dušica Pašić, Video editor: Nemanja Halilović

Radionica je koncipirana kao istraživačko-projektantska sa glavnim zadatkom osmišljavanja, projektovanja i realizacije prostorne instalacije u izložbenom prostoru Muzeja. Kroz istraživački rad i eksperimentisanje sa materijalima, učesnici su najpre istraživali strukturalne, tehničke i prostorne mogućnosti za koncipiranje ideje slobodnog toka.

Dizajn proces same instalacije je zamišljen kao otvoren, nepravilan i spontan, u kom je ideja slobodne prostorne forme zamenjena idejom slobodne misli o oblikovnom procesu i njegovom rezultatu.

Radionica_In_Continuum_01_opt

Radionica_In_Continuum_04_opt

Radionica_In_Continuum_09_opt

Osnovni elementi i konkstrukcija prostorne instalacija radionice IN:CONTINUUM

Algoritamskom logikom konstruisanja i kroz modularnost osnovnih elemenata, celina je u toku rada bila u konstantnom stanju promenljivosti i nepravilnosti, težeći uspostavljaju sopstvenog stanja ravnoteže kroz statičke i prirodne zakonitosti.

Umesto forme definisane prostorom, model je koncipiran kao beskonačni proces ekstenzije i transformabilnosti prostornog obuhvata, sa intuicijom kao glavnom direktivom projektantskog procesa.

Celokupan album fotografija sa radionice možete pogledati na adresi:

Radionica_In_Continuum_16_opt

Radionica_In_Continuum_15_opt