Студентска радионица у сарадњи са Музејом науке и технике: IN:CONTINUUM

Просторна инсталација радионице IN:CONTINUUM у изложбеном простору Музеја науке и технике, Београд

muzej-nauke-i-tehnike-logo

IN:CONTINUUM
Радионица у сарадњи са Музејом науке и технике
23. јануар 2018. године

Руководилац: Милош Костић (Архитектонски факултет)
Сарадници: Јелена Радошевић (Музеј науке и технике), Марко Драгичевић, Александра Миловановић
Аутор фотографија: Душица Пашић
Видео едитор: Немања Халиловић

Као почетни корак у сарадњи између Универзитета у Београду – Архитектонског факултета и Музеја науке и технике, чији су иницијатори проф. Иван Рашковић, мр Рифат Куленовић (директор Музеја науке и технике) и мр Ања Радаковић (музејски саветник, организатор сталних поставки), у уторак, 23.јануара 2018. године организована је ван-наставна радионица под називом IN:CONTINUUM.

Учесници једнодневне радионице били су студенти прве године Мастер академских студија – Архитектура и студенти Интегрисаних студија, док је радионицу водио и организовао Милош Костић, асистент. На радионици су такође учествовали студенти сарадници Марко Драгичевић и Александра Миловановић, док је за стручну и техничку помоћ при Музеју науке и технике била задужена Јелена Радошевић (организатор музејских програма – тематских изложби).

Radionica_In_Continuum_20_opt

Студенти учесници: Tilinger Dezire, Николић Катарина, Живковић Милица, Трајковић Соња, Ђурица Ђорђе, Плањанин Хелена, Пашић Душица, Крстић Дуња, Живковић Александра, Илић Јована, Ђорђевић Ненад, Димитријевић Коста, Бераћ Славиша, Павићевић Даница, Давидовић Милица. | Фото: Душица Пашић, Видео едитор: Немања Халиловић

Радионица је конципирана као истраживачко-пројектантска са главним задатком осмишљавања, пројектовања и реализације просторне инсталације у изложбеном простору Музеја. Кроз истраживачки рад и експериментисање са материјалима, учесници су најпре истраживали структуралне, техничке и просторне могућности за конципирање идеје слободног тока.

Дизајн процес саме инсталације је замишљен као отворен, неправилан и спонтан, у ком је идеја слободне просторне форме замењена идејом слободне мисли о обликовном процесу и његовом резултату.

Radionica_In_Continuum_01_opt

Radionica_In_Continuum_04_opt

Radionica_In_Continuum_09_opt

Основни елементи и конкструкција просторне инсталација радионице IN:CONTINUUM

Алгоритамском логиком конструисања и кроз модуларност основних елемената, целина је у току рада била у константном стању променљивости и неправилности, тежећи успостављају сопственог стања равнотеже кроз статичке и природне законитости.

Уместо форме дефинисане простором, модел је конципиран као бесконачни процес екстензије и трансформабилности просторног обухвата, са интуицијом као главном директивом пројектантског процеса.

Целокупан албум фотографија са радионице можете погледати на адреси:

Radionica_In_Continuum_16_opt

Radionica_In_Continuum_15_opt