2018_Stipendije-Vlade-Francuske_plakat

Za dobijanje stipendije nije neophodno govoriti francuski jezik, stoga je moguće konkurisati za programe na engleskom jeziku.

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji raspisuju novi konkurs za dodelu stipendija za 2018-2019. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj (stipendije za master 2, doktorat u komentorstvu, stipendija “Copernic”, posebna stipendija za master 2 namenjena bivšim maturantima Matematičke gimnazije u Beogradu).

Svake godine oko pedeset studenata iskoristi ovu finansijsku podršku Vlade Francuske za studije u nekoj od 3500 visokoškolskih ustanova u Francuskoj.

Konkurs za stipendije 2018-2019. otvoren je do 16. marta 2018.

Studenti mogu da konkurišu za razne programe stipendija:
Stipendije za master 2 (sve oblasti)
Posebna stipendija za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu – nivo master 2
Stipendije za doktorat u komentorstvu
Post master program “Copernic”
Stipendija u okviru saradnje Univerziteta umetnosti u Beogradu i škole “ENSBA” u Parizu
Kofinansirane stipendije

Podnošenje kandidatura: