2018_Stipendije-Vlade-Francuske_plakat

За добијање стипендије није неопходно говорити француски језик, стога је могуће конкурисати за програме на енглеском језику.

У жељи да подстакне мобилност студената, Амбасада Француске и Француски институт у Србији расписују нови конкурс за доделу стипендија за 2018-2019. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској (стипендије за мастер 2, докторат у коменторству, стипендија “Copernic”, посебна стипендија за мастер 2 намењена бившим матурантима Математичке гимназије у Београду).

Сваке године око педесет студената искористи ову финансијску подршку Владе Француске за студије у некој од 3500 високошколских установа у Француској.

Конкурс за стипендије 2018-2019. отворен је до 16. марта 2018.

Студенти могу да конкуришу за разне програме стипендија:
Стипендије за мастер 2 (све области)
Посебна стипендија за бивше матуранте Математичке гимназије у Београду – ниво мастер 2
Стипендије за докторат у коменторству
Пост мастер програм “Copernic”
Стипендија у оквиру сарадње Универзитета уметности у Београду и школе “ENSBA” у Паризу
Кофинансиране стипендије

Подношење кандидатура: