2017_26-Salon-urbanizma_Nis

26. Međunarodni Salon urbanizma održaće se od 08-15. novembra 2017. godine u Nišu, u Oficirskom domu. Organizator 26. Međunarodnog Salona urbanizma je Udruženje urbanista Srbije (UUS).

Salon urbanizma je tradicionalna godišnja manifestacija Udruženja urbanista Srbije koja predstavlja smotru najznačajnijih, aktuelnih ostvarenja u oblasti prostornog i urbanističkog planiranja, urbanističkog projektovanja i realizacija. Celokupna ili delimična postavka Salona prezentuje se u gradovima pokroviteljima i drugim gradovima u zemlji i inostranstvu.

Učesnici Salona mogu biti članovi Udruženja urbanista Srbije i zainteresovane organizacije i pojedinci sa područja Republike Srbije, Republike Srpske i inostranstva.

Organizator: Udruženje urbanista Srbije
Realizatori Salona: Udruženje urbanista Srbije, JP Zavod za urbanizam Niš i Društvo urbanista Niša
Glavni Pokrovitelj: Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Grad Niš
Podrška: Inženjerska Komora Srbije