Студентски конкурс за примењени дизајн: Coca-Cola Дизајнспирација

Coca-Cola-Dizajnspiracija

У жељи да афирмише локалну уметност компанија Coca-Cola Србија позива студенте и дипломце факултета и високошколских установа да се пријаве на конкурс и осмисле јединствени дизајн елемената за опремање кафића инспирисаних Coca-Colom.

Тражимо оригиналне предмете који ће постати престижни елемент ентеријера неких од најбољих кафића и ресторана у земљи у три категорије:
• Дизајн расвете (различита решења за осветљење у простору, стоне и висеће лампе, лустери, плафоњере…)
• Дизајн намештаја (сто, бар, барске столице, барски столови, столице, софе, канабе, фотеље….)
• Дизајн декоративних елемената (вазе, држачи за салвете, мени, чивилуци, разне иновације на другим елементима за ентеријер и екстеријер…)

Радове инспирисане Coca-Colom заинтересовани кандидати могу израдити у форми скице, нацрта, фотографије модела или 3Д модела и поставити на сајту www.dizajnspiracija.rs у периоду од 18. априла до 18. маја 2017. године.

Повезани  текстови:
Презентација програма Суперсте: дизајнирајте релакс зону Ерсте банке или осмислите пројекат у области културе, уметности, образовања!
Конкурс за младе дизајнере: Нова штрафта у Београдском излогу
Конкурс: Young Balkan Designers 2016 (Млади балкански дизајнери 2016)
Конкурс: Young Balkan Designers 2015 (Млади балкански дизајнери 2015)
Студентски конкурс: идејно дизајнерско решење простора за презентацију Bosch кафе апарата
Конкурс: Дневна соба из маште – Еуросалон

О победницима конкурса чија ће имена бити објављена 25. маја 2017. одлучиваће жири у чијем ће се саставу наћи:
Марко Басаровски –архитекта, Академија примењених уметности, унутрашња архитектура и дизајн намештаја, Београд
Немања Јехличка– креативни директор Lorem Ipsum Studio
Петар Поповић Пирос – графички дизајнер Пирос Арт
Моника Ланг – илустратор и графички дизајнер, доцент Факултета за уметност и дизајн
Александар Савић– графички дизајнер и илустратор
Весна Пешић – графички дизајнер и илустратор
Емилија Радојичић – визуелна уметница

По један рад биће одабран у свакој од три категорије и награђен:
• Новчаном наградом од 1000 евра (исплаћених у динарској противвредности по средњем курсу НБС на дан исплате)
• промоцијом награђених кандидата и њихових радова на отварању фестивала Дев9т.

Детаљније информације о конкурсу и начину пријављивања можете потражити на www.dizajnspiracija.rs