01Ahexa360

Dobrodošli na veb izložbu projekata urađenih na predmetu Studio 01A – Porodično stanovanje, u trećem semestru Osnovnih akademskih studija u školskoj 2016/17. godini, sa zajedničkom temom Nova kuća na novom brdu. Selekciju radova čine najbolji projekti iz 14 različitih studija u okviru programa Osnovne akademske studije Arhitektura 2016/17 – II godina.

OASA-23060 Studio 01A – Porodično stanovanje:
NOVA KUĆA NA NOVOM BRDU

Tema kursa je težišno vezana za “porodično stanovanje” i njegove prelazne oblike ka višeporodičnim strukturama. Projektni zadatak odnosi se na arhitektonsko urbanitičko rešenje grupacije (ili više grupacija) jedinica namenjenih “porodičnom stanovanju” (odnosno stanovanju nižih gustina), koja pripadaju zajedničkoj parceli ili nizu pojednačnih parcela i rešenju slobodnostojećih, dvojnih ili drugačije organizovanih grupacija porodičnih kuća na zasebnim, autonomnim parcelama.

Kroz zadatak je potrebno istražiti neposredne individualne doživljaje prostora stanovanja kao i širu društvenu percepciju istog. Projektantskom analizom i interpretacijom različitih oblika zajedničkog života, teži se uopštavanju i relativizaciji termina “porodično stanovanje” u okviru arhitektonsko-urbanističkog diskursa.

Filter

201617_OASA-23060_01A_cover