2017_Stipendije-Vlade-Francuske_Plakat

Prezentacija stipendija Vlade Francuske za 2017/18. godinu održaće se u četvrtak, 23. februara 2017. godine u 12.30 časova, u Svečanoj sali (200) Arhitektonskog fakulteta.

Za dobijanje stipendije nije neophodno govoriti francuski jezik, stoga je moguće konkurisati za programe na engleskom jeziku.

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji raspisuju novi konkurs za dodelu stipendija za 2017-2018. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj (stipendije za master 2, doktorat u komentorstvu, stipendija “Copernic”, posebna stipendija za master 2 namenjena bivšim maturantima Matematičke gimnazije u Beogradu).

Svake godine više od 700 studenta iz Srbije odabere Francusku za nastavak studija. Njih 50 ostvari svoj plan uz stipendiju Vlade Francuske…

Iskoristite i vi ovu mogućnost za finansiranje studija u Francuskoj i podnesite svoju kandidaturu do 17. marta 2017!

S obzirom na veliki broj kandidatura i strogu selekciju preporučljivo je da se kandidati prijavljuju i za druge programe stipendija da bi povećali svoje šanse da studiraju u Francuskoj.

Stipendije za master 2 (sve oblasti)
Posebna stipendija za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu – nivo master 2
Stipendije za doktorat u komentorstvu
Post master program “Copernic”
Stipendija u okviru saradnje Univerziteta umetnosti u Beogradu i škole “ENSBA” u Parizu

Krajnji rok za podnošenje kandidatura: 17. mart 2017. godine.

Stipendije Vlade Francuske – Brošura

Za dodatne informacije: