Процес РИБА валидације наших студијских програма је успешно окончан!

RIBA_Validation_Procedures

Процес РИБА валидације (према РИБА стандардима) је успешно окончан у петак, 30. октобра 2015. године. Студијски програми нашег факултета, Основне академске студије Архитектура (ОАСА) и Мастер академске студије Архитектура (МАСА) биће акредитовани РИБА еквиваленцијом РИБА степен 1 (RIBA Part 1 ) и степен 2 (RIBA Part 2 ). То важи за студијске програме који су почели школске 2014/15, затим 2015/16. године и у будуће.

Имајући у виду да је ова валидација међународно признат репер за изврсност у архитектури, акредитовање наших наставних програма РИБА сертификатима који се сматрају ”златним стандардом” струке биће од огромног значаја за наше студенте и наставнике.

Архитектонски факултет ће постати члан РИБА мреже акредитованих програма, што ће побољшати његову позицију за интернационализацију студијских програма и међународну сарадњу.

РИБА пружа ригорозну и систематску инспекцију архитектонских наставних програма да би осигурала паритет на међународној скали, а у исто време поштујући локалне образовне системе у оквиру којих факултети раде. Ово је кључни фактор у мисији РИБА да унапреди архитектуру и промовише изврсност у професији. Преко 90 курсева је тренутно валидирано од стране РИБА и овај број константно расте.

Погледајте како је било током посете РИБА акредитационе комисије 29. и 30. октобра 2015. године.

Gostovanje-RIBA_DSC_1776

Gostovanje-RIBA_DSC_1789

Процес РИБА валидације: представљање Мастер академских студија Архитектуре (МАСА) – Изложба (Сала 254) | 29. и 30. октобар 2015 | Фото: Маја Булатовић

Gostovanje-RIBA_DSC_1811

Gostovanje-RIBA_IMG_5994

Процес РИБА валидације: представљање Основних академских студија Архитектура (ОАСА) – Изложба (Свечана сала, 200) | 29. и 30. октобар 2015 | Фото: Маја Булатовић и Игор Јаношевић

Gostovanje-RIBA_DSC_1827

Gostovanje-RIBA_DSC_1809

Gostovanje-RIBA_DSC_1829

РИБА комисија на ручку са студентима и наставним особљем, 29. октобар 2015 | Фото: Маја Булатовић

Уз представљање најбољих ОАСА и  МАСА пројеката, приређена је посебна изложба FORMS OF DESIRE, која је осмишљена са циљем да се промовише простор Макетарнице Архитектонског факултета у Београду, у периоду 28. – 30. октобра 2015. године.

Садржај изложбе чине макете, објекти-прототипи урађени током академске 2013/14. и 2014/15. године на предметима: Простор и облик, Елементи пројектовања, СП4 Студио–синтеза, М4 и М5 Студио, М9 Мастер пројекат, М01А Студио-архитектура и У1НА1 изборни предмет.

Изложба је реализована уз подршку Министарства културе и информисања Републике Србије.

Овде можете да погледате целу изложбу FORMS OF DESIRE: https://flic.kr/s/aHskoxdrTy

Gostovanje-RIBA_DSC_1946

Gostovanje-RIBA_DSC_1843

Изложба FORMS OF DESIRE | Фото: Маја Булатовић

Студенти-излагачи:
Никола Туцовић, Никола Лајић, Јелена Пељевић, Ана Сташић, Иван Ђикановић, Маја Морошан, Михаило Мандић, Милош Митровић, Машан Петровић, Стефан Васић, Милош Костић, Александра Богдановић, Катарина Ђорић, Михаило Мандић, Петар Недељковић, Петар Јаковљевић, Маријана Миљковић, Александра Обрадовић, Растко Мазић, Игор Сјеверац, Александра Богдановић, Наталија Паунић, Филип Антић, Настасја Митровић, Михаило Поповић, Андреј Жикић, Јелена Стамболић, Вук Радовановић, Божидар Илић, Лука Китановић, Михајло Петковић, Бранка Мајсторовић, Петар Веселиновић, Анђелка Марковић, Александар Павловић, Милица Боровић, Сањин Субић Милош Ушљебрка, Соња Рајић, Стефан Нешић, Борислава Иванковић, Мирјана Јовић Ивана Јевремовић, Леона Мијић, Ивана Милановић, Ана Узелац, Ђурђица Савковић.

Ковиљка Видојевић, Катарина Радаљац, Милица Сурла, Исидора Солар, Лаура Фабрy, Катарина Лажетић, Тамара Радовић, Даница Павићевић, Ђорђе Ђулица, Даница Витановић, Стево Маровић, Славиша Бераћ, Никола Нешковић, Јована Цвјетићанин, Катарина Димитријевић, Андреа Зобец, Саша Младеновић, Богдана Манојловић, Милена Савић, Стево Маровић, Јован Димитријевић, Станко Верић, Саша Младеновић, Исидора Чалија, Андреа Зобец, Гргић Лука, Милена Савић, Милена Вуковић, Невена Ђурић, Димитрије Прелић, Миљана Дринчић, Јована Илић, Милица Благојевић, Јелена Благојевић, Милица Сурла, Ђорђе Ђурица, Катарина Николић, Бојана Ранковић, Стеван Милутиновић, Исидора Екмешчић, Ана Комненић, Александра павић, Александра Јовановић, Душица Јеумовић, Ивана Џида, Петар Перишић, Ђорђе Сарић, Исидора Чалија, Ана Ристић, Милица Марковић, Ивана Авдић, Марта Ћурувија, Станко Ковачевић, Лидија Лукић, Сара Одаловић, Милутин Вучковић.

Наставници-куратори:
Милан Ђурић, ванредни професор, др Владимир Миленковић, ванредни професор, Небојша Фотирић, доцент, Зоран Абадић, доцент, мр Татјана Стратимировић, асистент, Павле Стаменовић, асистент, Јелена Богосављевић, асистент, Маја Морошан, МАрх., Милош Костић, докторант и Александар Павловић, МАрх.

Организација: др Ђорђе Стојановић, доцент, продекан за наставу

Фотографије: Маја Булатовић, MArch, Уредник вебсајта Архитектонског Факултета