Међународна конференција ЕАХН2015 Београд: Испреплетане историје – вишеструке географије

EAHN2015_logo

Међународна научна тематска конференција

„Испреплетане историје – вишеструке географије“
Међународна научна тематска конференција
ЕАХН 2015, Београд, Србија, 14 – 17. октобра 2015.

Универзитет у Београду – Архитектонски факултет и Европска мрежа за архитектонску историју – European Architectural History Network (EAHN) – најављују међународну научну конференцију са темом:
„Испреплетане историје – вишеструке географије“ – Entangled Histories, Multiple Geographies – која ће се одржати у Београду од 14 – 17. октобра 2015. године.

У средишту конференције разматраће се питања историје, теорије и критике  архитектуре у односу на сложеност, конкурентност и комплементарност посматрања и тумачења историје, географије и културе.

Циљ конференције је да привуче чланове EAHN из читавог света који ће разматрати одговоре архитектонске историје на опште теме постављене у позиву за учешће (Call for Papers) – у контексту различитих регионалних констелација и историја.  У том смислу, комплексност историјских искустава и процеса, заједно са географским условима – како их дефинишу или тумаче историчари архитектуре – биће теме у средишту конференције. Позив за учешће подразумева теме које се баве свим историјским периодима, од античких времена до данашњих дана, као и у свим деловима света.

Конференција тежи да окупи aуторе који на различите начине у дисциплинама историјe, теоријe и критике архитектуре тумаче различите културне моделе кроз које могу да се читају вишеструке везе историје, места и идентитета.

Симболични значај места одржавања конференције – Београд, са својом историјском комплексношћу и његовим сложеним тумачењимa – послужиће као снажан подсетник испреплетаности и вишеструкости друштвеног, историјског, културног и просторног контекста.

Главна предавања

Бранко Митровић
Professor, Department of Architectural Design, History and Technology
Norwegian University of Science and Technology

Eeva-Liisa Pelkonen
Associate Professor, Director, M.E.D. Program
Yale School of Architecture

др Александар Кадијевић
редовни професор
Одељење: Историја уметности,
Филозофски факултет,  Универзитет у Београду

Округли сто

председава:
Ана Миљачки

Associate Professor, School of Architecture and Planning
MIT- Massachusetts Institute of Technology

учесници:
биће потврђени

Научни одбор

Dr. Ljiljana Blagojević, Associate professor, Vice Dean for Research, University of Belgrade – Faculty of Architecture, Serbia
Prof. Dr. Vladan Djokić, Dean, University of Belgrade – Faculty of Architecture, Serbia
Prof. Dr. Hilde Heynen, vice president of the EAHN, Catholic University Leuven, Belgium
Prof. Dr. Mari Hvattum, Oslo School of Architecture and Design, Norway
Dr. Aleksandar Ignjatović, Associate professor, University of Belgrade – Faculty of Architecture, Serbia
Dr. Susan Klaiber, EAHN, Independent scholar, Switzerland
Dr. Carmen Popescu, EAHN, Independent scholar, Adjunct professor, University Paris I-Sorbonne, France
Dr. Łukasz Stanek, Lecturer, University of Manchester, School of Environment, Education and Development, UK

Језик конференције је енглески.

Све информације o конференцији, позиву за учешће и регистрацији, доступне су на званичном вебсајту конференције: http://www.eahn2015belgrade.org/