REV LC150+ BANNER za sajt

Narednih dana u prostorijama Arhitektonskog fakulteta u Beogradu šira javnost moći će da poseti izložbu ”Le Korbizje 150+”.

Više od 150 maketa dela Le Korbizjea (1887 – 1965) izloženih ovde su deo privatne kolekcije iz arhitektonskog studija RT+Q iz Singapura.

Makete su proizvodi, otkrića i zapažanja stažista ovog arhitektonskog studija. Tokom godina, nastala je tradicija da stažisti provedu svoju prvu radnu nedelju proučavajući i praveći skalirani model jednog Le Korbizjeovog projekta. Na ovaj način, stvorila se bogata kolekcija koja sada broji više od 150 maketa.

Najavi izložbe prisustvovaće TK Kuek (TK Quek) i Džonatan Kuek (Jonathan Quek), iz studija RT+Q iz Singapura. Džonatan Kuek će 9. maja u 18 časova održati i uvodno predavanje u sali 200, a otvaranje izložbe je zakazano za 19 časova.