ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ: XXXVII МЕЂУНАРОДНА ИЗЛОЖБА „ПРОНАЛАЗАШТВО – БЕОГРАД 2023“ „Иновације за будућност“ И ВИ „КУП НАЦИЈА МЛАДИХ ИНОВАТОРА – БЕОГРАД 2023.“ „Корак по корак до креативне иновације“ 13. – 16. ЈУНА 2023.

znak

У Београду се од 13. до 16. јуна 2023. године у : Атријуму Етнографског Мусеја, Студентски Трг 13, Београд, Србија, одржава XXXVII Међународна изложба проналазака, нових технологија и индустријског дизајна „ПРОНАЛАЗАШТВО – БЕОГРАД 2023“ и у оквиру те Изложбе „ВИ КУП НАЦИЈА МЛАДИХ ИНОВАТОРА – БЕОГРАД 2023.“.

Изложбу традиционално припрема и организује Савез проналазача Београда од 1980. године.
Концепција Изложбе са својим богатим садржајем традиционално повећава заинтересованост за учешће великог броја домаћих и страних проналазача, института, факултета, школа и привредних предузећа.
Одржавање Изложбе је место сусрета проналазача са својим решењима и пословних људи заинтересованих за улагања, производњу и пласман на тржишту.
Ова изложба се организује у част 98. године проналазаштва у Београду, 67 година модерне организације Савеза XXXVII изложби и 43. години креативног и инвентивног презентовања београдских, српских и светских проналазака, нових технологија и индустријског дизајна и 155 година од рођења Мике Петровића Аласа и 80 година од његове смрти.
Такође, овим се одаје признање многим иноваторима и ствараоцима који су своје идеје приказујући их јавно, успешно пласирали на тржиште као нове производе, нове технологије или индустријски дизајн. Изузетан и значајан је број проналазача и иноватора који су своје радове скромно, па понекад и срамежлјиво, први пут приказали на овим изложбама да би се, кроз осећај самопоуздања и сигурности у свој таленат, врло брзо развили у изузетне и вредне ствараоце који су од своје креативне идеје створили иновативне производе, нове технологије или дизајнерска решења, а не ретко и иновативне фирме.
И ове године се званично организују презентација идеја младих, кретивних људи од 14 до 21 године чиме се пружа шанса младима да покажу своје креације, инвентивна решења и идеје на јавним скуповима. Жеља је, дакле, да се на овај начин млади охрабре и подрже на путу „корак по корак“ у реализацији својих решења, почев од идеје па до готовог производа, односно, комерцијално спремног за пласман на тржиште.

Рок пријаве до 15 Маја 2023. године.

Све информације доступне су у ПОЗИВУ.