• Konferencija “Obrazovni programi budućnost svetske kulturne i prirodne baštine”

By Arhitektonski fakultet on 05/12/2022
    Departman za istoriju i teoriju arhitekture i umetnosti Arhitektonskog fakulteta – Univerziteta u Beogradu, priređuje međunarodnu naučnu konferenciju, 8–9. decembra 2022, posvećenu obeležavanju jubileja – pedeset godina od usvajanja Konvencije o zaštiti svetske kulturne i prirodne baštine, koji se širom sveta odvija pod sloganom “The Next 50”. Održavanje naučne konferencije „Obrazovni programi – budućnost svetske kulturne i prirodne baštine“ omogućilo je Ministarstvo kulture Republike Srbije. Konferenciju su podržali Društvo za estetiku arhitekture i vizuelnih umetnosti Srbije i Centar za konzervaciju i restauraciju iz Beograda.
  • Završni sastanak projekta Erazmus+ CREATIVE DANUBE: Izveštaj

By Arhitektonski fakultet on 05/12/2022
    Treći i poslednji međunarodni sastanak Erazmus+ projekta CREATIVE DANUBE održan 25-26. novembra 2022. godine je u Bukureštu, u Rumuniji. Sastanak su organizovali rukovodioci projekta sa Fakulteta za urbanizam Univerziteta za arhitekturu i urbanizam „Jon Minku“. Na sastanku je učestvovalo svih sedam visokoškolskih ustanova iz sastava projekta.