Screenshot 2022-11-28 at 14.40.17

Studio Planetaris je projektantski studio usko specijalizovan za obnovu i modernizaciju postojećih zgrada. Njihovo područje delovanja su energetske obnove zgrada, obnove konstrukcija zgrada i duboke preinake zgrada uz promenu namene. Veliki broj njihovih projekata odnosi se na istorijske zgrade i zaštićena kulturna dobra.

Projekte obnove vode od istražnih radova i snimkaka postojećeg stanja, preko izrade projektno-tehničke dokumentacije, sve do nadzora radova. Njihova arhitektonsko-inženjerska rešenja temelje se na smanjenju potrošnje energije, integraciji obnovljivih izvora energije, poboljšanju svojstava konstrukcije na današnji standard, poboljšanju zdravih unutrašnjih klimatskih uslova, poboljšanju požarnih svojstava, dogradnji liftova i uklanjanju opasnih materijala ugrađenih u zgrade, sve to uviek uz poštovanje izvornog arhitektonskog identiteta zgrade. Rezultat njihovog rada su zgrade u kojima se smanjuju troškovi upotrebe, povećava udobnost boravka, poboljšava izgled, raste vrednost i produžava upotrebni viek.
Više o studiju Planetaris pročitajte na https://www.planetaris.hr/
Opis posla
– arhitektonsko snimanje postojećeg stanja zgrada
– arhitektonsko projekovanje obnova postojećih zgrada
Potrebne kvalifikacije
– Master studenti ili studenti 4. i 5. godine Integrisanih studija
Šta nude
– praksu u trajanju do 10 mjeseci
– učenje uz mentorstvo
– rad na zanimljivim i raznolikim projektima obnove zgrada kroz puno uključivanje u projekte
– otvoreno, nehijerarhijsko, timsko i prijateljsko radno okruženje
– perspektivni studenti mogu tokom prakse steći radni status i ostvariti dodatna primanja
Kako se prijaviti
Preduslov za prijavu je da vas zanima spomenuto područje rada obnove i modernizacije zgrada. Za prijavu potrebno je da se predstavite kroz CV, motivaciono pismo i kratki portfolio radova.

Krajnji rok za prijavu je 11.12.2022.

Nakon prijema molbe sledi intervju. Intervjui se sprovode redosledom podnošenja prijava, sve do popunjavanja dve Erasmus+ pozicije.

Prijavu pošaljite na adresu karijere@planetaris.com, u naslov stavite: „ARHITEKT ERASMUS+ M/Ž“.
Ako ste odaberani, sledeći korak je vaša prijava na Erasmus+ praksu putem mrežnih stranica Univerziteta u Beogradu: https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/how-to-apply/ka103/required-documents-ka103-outgoing-students-for-traineeships s rokom za podnošenje prijava do 18.12.2022. do 23:59.