MEĐUNARODNI NAUČNI SIMPOZIJUM: 125 GODINA OD ROĐENJA ARHITEKTE NIKOLE DOBROVIĆA (1897– 2022)

Naslovna velika

INTERNATIONAL SCIENTIFIC SIMPOSIUM
125 YEARS OF THE BIRTH OF ARCHITECT NIKOLA DOBROVIC (1897– 2022)

U sklopu obeležavanja 125 godina od rođenja znamenitog srpskog i jugoslovenskog arhitekte Nikole Dobrovića, Srpska akademija nauka i umetnosti i Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu, u saradnji sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Beogradu, 17. i 18. novembra 2022. godine organizuju međunarodni naučni skup „125 godina od rođenja arhitekte Nikole Dobrovića (1897-2022).” Na skupu će učestvovati 62 referenta (arhitekti i istoričari umetnosti) iz osam država, koji će u dvadesetominutnim izlaganjima predstaviti rezultate svojih istraživanja.
Pozivamo akademsku i kulturnu javnost da prisustvuje skupu i upozna se sa najnovijim tumačenjima Dobrovićevog rada u oblasti arhitektonskog projektovanja, urbanizma, teorije, kritike, istoriografije, akademske nastave i zaštite spomenika kulture. Planirano je da se predstavljeni referati objave u posebnom zborniku radova nakon završetka naučnog skupa. Prvi dan skupa će biti prenošen uživo na sajtu SANU, od 10 časova 17. novembra 2022. godine.

Koferenciju možete pratiti i putem linka https://www.sanu.ac.rs/direktan-prenos/

Program za simpozijum možete preuzeti klikom na sledeći link: program.

Fig_0.5

Hotel Grand, Lopud, Arhitekta Nikola Dobrović (1934-1936) Izvor: Muzej nauke i tehnike, Odeljenje za arhitekturu