Ilustracija

Аристотелов Универзитет у Солуну (Aristotle University of Thessaloniki) у сарадњи са Универзитетом у Београду – Архитектонским факултетом, Универзитетом IUAV у Венецији (IUAV University of Venice), Универзитетом на Кипру (University of Cyprus)  и Универзитетом у Севиљи (Universidad de Sevilla – UNESCO Chair CREhAR), у оквиру Ерасмус+ КА2 пројекта стратешког партнерста – HERSUS (Enhancing of Heritage Awareness and Sustainability of Built Environment in Architectural and Urban Design Higher Education), организује радионицу:

RESILIENCE AND FUTURE HERITAGE

Радионица се организује у три фазе:

Фаза I / Уводна презентација теме, локације и задатка + семинар у форми пет предавања

06-07. октобар 2022. године (online)

Фаза II / Интензивни рад у Солуну

17-21. октобар 2022. године (Солун, Грчка)

Фаза III / Индивидуални рад уз две критичке дискусије и финалну презентацију пројеката

27. октобар, 3. и 10.  новембар 2022. године (online)

ПРИЈАВА:

Рок за пријаву: четвртак 15.09.2022. године до 14.00h

Пријаве се подносе попуњавањем формулара:

За попуњавање анкете је неопходно коришћење факултетске e-mail адресе.

Радионица је отворена за студенте 2. године свих Мастер студијских програма (Мастер Архитектура – модул Архитектура, Урбанизам – Одрживи град, Архитектонске технологије, Архитектонско конструктерство, Интегрални урбанизам и Унутрашња Архитектура), као и за студенте 4. и 5. године Интегрисаних студија Архитектуре, који наставу похађају на Архитектонском факултету у Београду.

Учешће у радионици, односно трошкови пута и смештаја, финансирани су у оквиру HERSUS пројекта.

Број студената: 3

Критеријуми за одабир студената: Просечна оцена на досадашњим студијама и исказано интересовање за тему радионице (мотивационо писмо (до 150 речи) и један приложен пројекат у домену наслеђа).

Питања слати на: hersus@arh.bg.ac.rs

Детаљније информације о задатку и очекиваним резултатима студенти ће чути на уводном предавању. Радионица ће се одвијати на енглеском језику.

НАПОМЕНА:
• Одлазак у Солун ће зависити од тренутних епидемиолошких услова и ограничења која поставља земља која организује радионицу (потребни тестови за улазак, поседовање зеленог сертификата итд.)

• Сви студенти учесници радионице стичу право на додатне кредите за ваннаставне активности.