beca-0311-en-agenda-888x382

U koncepciji i razvoju svojih aktivnosti, Fondacija Mies van der Rohe ima za cilj da generiše istraživanje i debatu o modernoj i savremenoj arhitekturi na način koji je otvoren za promene paradigme, a posebno u odnosu na koncepte koji su u današnje vreme fundamentalni kao što su identitet, socijalna inkluzija i svi  elemenati održivosti.

U znak priznanja za arhitektonsko nasleđe Lili Rajh, umetničke partnerke Ludviga Misa van der Roea u koncepciji i izvođenju Nemačkog paviljona u Barseloni 1929. godine, Fundacija Mies van der Rohe je ustanovila stipendiju Lilli Rajh za jednakost u arhitekturi.

Grant promoviše proučavanje, širenje i vidljivost doprinosa u arhitekturi koji su neopravdano delegirani ili zaboravljeni, koje su dali profesionalci koji su pretrpeli diskriminaciju. Stipendija takođe nastoji da promoviše pristup jednakim mogućnostima u arhitektonskoj praksi.

Rok za apliciranje je 02. septembar 2022. godine.

Za sve dodatne informacije o prijavi i stipendiji posetite sajt Lilly Reich Grant for equality in architecture.