U svetlu aktivnosti unapređenja reprezentacije i promocije Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, kako u okviru digitalnog tako i u okviru realnog prostora,  Fakultet pokreće inicijativu za formiranje Studentske redakcije UB – AF (RAFS).

Cover RAFS

O RAFS-u

RAFS predstavlja studentsku jedinicu koja se formira sa ciljem kreativne i operativne podrške Radnoj grupi za unapređenje kvaliteta reprezentacije i promocije UB – AF (RAF) u procesu realizacije različitih formata prezentacije i diseminacije rezultata nastavnog procesa.

RAFS se sastoji iz podjedinica:

(1) Jedinica za fotodokumentaciju, sistematizaciju i arhiviranje Student reporter,

(2) Jedinica za tehničku podršku u procesu grafičkog prezentovanja i distribuiranja sadržajaStudent tehnički urednik,

(3) Jedinica za izložbene prakse – Student kustos,

(4) Jedinica za tehničku podršku u formiranju maketarnice i postavki izložbi – Student majstor,

(5) Jedinica za izdavačku delatnost UB-AF – Student bibliotekar,

(6) Jedinica za koordinaciju i logističku podršku RAFS-a – Student menadžer.

OPIS POZICIJA I AKTIVNOSTI

Opis pozicije i broj angažovanih studenata Veštine

Student reporter (5 pozicija)

– Fotografisanje semestralnih izložbi u toku ispitnog roka,

– Fotografisanje revijalne izložbe u toku Nedelje sa arhitekturom,

– Povremeno fotografisanje atmosfere u toku nastave – fakultetske svakodnevnice,

– Fotografisanje vannastavnih aktivnosti,

– Fotografisanje događaja AF (gostujuća predavanja, konferencije, skupovi…),

– Fotografisanje maketa.

– Veštine fotografisanja i kadriranja,

– Rad na računaru i veštine obrade fotografija (postprodukcija).

Student tehnički urednik (6 pozicija)

– Tehnička priprema materijala za štampu (panoi, pozivnice…),

– Priprema i sistematizacija digitalnog materijala (u procesu izrade Godišnjaka studentskih radova UB-AF, veb izložbe, AF Files, AF Profiles),

– Asistencije uredniku Redakcije internet stranice UB-AF u pripremi grafičkog materijala (prema templejtima) za objave na internet stranici AF.

– Poznavanje programskog paketa Adobe (InDesign, PhotoShop Illustrator, Adobe Acrobat),

– Poznavanje programskog paketa MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

Student kustos (10 pozicija)

– Priprema informativnih oznaka za izložbe,

– Arhiviranje radova za revijalne izložbe u prostorijama fakulteta,

– Pomoć u postavci izložbe za Nedelju sa arhitekturom.

– Veštine organizacije prostora i arhiviranja materijala.

Student majstor (6 pozicija)

– Tehnička priprema materijala za obeležavanje i uputstava za upotrebu mašina (po ugledu na razvijeni primer),

– Tehnička asistencija prilikom postavki revijalnih izložbi.

– Veštine organizacije prostora i arhiviranja materijala.

Student bibliotekar (3 pozicija)

– Evidentiranje postojećeg fonda izdavačke delatnosti – popis i sistematizacija,

– Preuzimanje i isporuka publikacija (npr. transportovanje paketa sa knjigama pri komunikaciji sa štamparijom).

– Veštine organizacije prostora i arhiviranja materijala.

Student menadžer (5 pozicija u okviru 5 Jedinica)

– Koordinacija rada RAFS jedinica (svaka jedinica ima jednog imenovanog koordinatora).

*Pozicija će biti određena nakon inicijalnog formiranja svih Jedinica.

– Poznavanje programskog paketa MS Office (Word, Excel, PowerPoint),

– Veštine komunikacije i organizacije.

VERIFIKACIJA ANGAŽOVANJA

Za sve odabrane studente za rad u RAFS-u biće sprovedena verifikacija angažovanja kroz dodatne ESPB kredite i sertifikat, a u skladu sa Pravilnikom o vrednovanju vannastavnih aktivnosti studenata.

NAČIN PRIJAVE

Pozivamo sve studentkinje i studente koji su:

• Redovni studenti Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • Spremni da odvoje određeni deo svog slobodnog vremena u toku semestra za u učešće u aktivnostima RAFS tima,
  • Motivisani da aktivno učestvuju u aktivnostima unapređenja reprezentacije i promocije Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, i
  • Kreativni i komunikativni, i imaju inicijativu i spremnost da podele svoje ideje.

Svi zainteresovani/e se mogu prijaviti do 1. jula 2022. godine popunjavanjem kratkom formulara na linku koji sledi:

Napomena: Moguće je prijaviti se za više pozicija. Za svaku poziciju potrebno je popuniti posebnu prijavu (upitnik).

Za sva dodatna pitanja kontaktirati Radnu grupu za unapređenje kvaliteta reprezentacije i promocije UB – AF (RAF) putem mejl adrese: raf.af@arh.bg.ac.rs

Nakon uvida u prijave, odabrani kandidati će biti pozvani na intervju koji će se realizovati u periodu od 4. jula do 7. jula u prostorijama Fakulteta.