“Моје, твоје, наше двориште”, радионица у вртићу “Ластавица” у Блоку 37

Objava 2

Архитектонски факултет Универзитета у Београду учествује у партиципативном процесу доласка до идеја унапређења амбијената дворишта вртића “Ластавица” у Блоку 37. Савет родитеља вртића, међу којима су били и чланови удружења грађана „Блок 37“, покренуо је иницијативу о могућностима унапређења дворишта. На позив овог удружења формиран је стручни волонтерски тим студената и наставног особља Архитектонског факултета Универзитета у Београду кроз сарадњу лабораторија “Иновациона лабораторија одрживог развоја” и “Партиципативни урбани дизајн и партиципативна јавна уметност” ради спровођења партиципативног процеса.

У уторак 10. маја одржана је радионица у дворишту вртића “Ластавица” под називом “Моје, твоје, наше двориште”, где су студенти разговарали са децом, родитељима и васпитачима о њиховим потребама, а затим заједно са њима цртали њихове жеље. У петак 20. маја студенти ће у дворишту вртића презентовати своја идејна решења која ће сви учесници у процесу моћи да коментаришу и дају сугестије за финализацију решења. Потом ће стручни тим саставити публикацију у дигиталном облику о овом процесу и идејним решењима и предаће је вртићу “Ластавица”. Циљ је да вртић уз помоћ удружења грађана на основу те публикације пронађе заинтересоване донаторе и фондове за реализацију ових идеја, а истовремено и да студенти добију прилику да учествују у реалном партиципативном процесу кроз креативну сарадњу са локалном заједницом.