8e5907a2

Goi Peace Фондација позива младе да се пријаве за учешће на Међународном такмичењу у писању есеја.

Такмичење се организује уз подршку SEIKO HOLDINGS CORPORATION, PLUS CORPORATION, а под покровитељством Министарства просвете, културе, спорта, науке и технологије Јапана, Јапанске националне комисије за UNESCO Јапанске федерације приватних средњих школа, Токијског метрополитенског просветног одбора, Јапанске радиодифузне корпорације и корпорације Nikkei.

Комплетне смернице за учешће се налазе на линку: https://www.goipeace.or.jp/en/work/essay-contest

Рок за слање радова је 15. јун 2022. године.

Овогодишња тема такмичења је „Моје вредности“.

Наше вредности одлучују начин на који размишљамо и деламо, оне обликују друштво у којем живимо. Које су то вриједности које цените? Како најбоље живети у складу са сопственим вредностима, и коју врсту друштва се надате да ћете креирати на тај начин?

СМЕРНИЦЕ:

– Право на учешће имају млади до 25 година у једној од следећих узрасних категорија: а) деца (старости до 14 година),

б) млади (старости између 15 и 25 година)

– Есеји треба да буду до 700 речи или мање на енглеском или француском језику, или 1600 знакова или мање на јапанском језику.

– Есеји треба да буду откуцани, са именом аутора и насловом есеја на врху прве странице.

– Не постоје посебна правила у вези са форматирањем (стил фонта, величина, размак између редова, итд.). Међутим, есеји се морају послати у MS Wоrd (DOC/DOCKS) или ПДФ формату. Такође, величина датотеке есеја мора бити 2 MB или мање.

– Име аутора и наслов есеја нису укључени у ограничење броја речи.

– Пријаву за учешће је потребно поднети онлајн. Да бисте свој есеј пријавили онлајн, треба да одете на страницу за регистрацију на сајту: https://goipeace-essaycontest.org и следите потребне кораке. Пријаве достављене поштом или е-маилом се не прихватају.

– Наставници и лидери младих могу да поднесу збирку есеја из свог разреда или групе тако што ће креирати „налог за школе/организације“ на страници за регистрацију на датом сајту.

– Прихвата се само једна пријава по особи.

– Администратор сајта није у могућности да потврди пријем есеја.

– Есеји морају бити оригинални и необјављивани. Плагирани радови ће бити одбијени.

– Есеји треба да буду рад једне особе. Коауторски есеји се не прихватају.

– Ауторска права над пријављеним есејима биће додељена организатору.

– Ако имате питања, погледајте одељак са честим питањима на дну странице са смерницама