radionic

Пријава на студентску радионицу за ОСЛИКАВАЊЕ МУРАЛА до понедељка 11.4. 2022. у 12 часова на е-маил: mural@arh.bg.ac.rs

Пријава се врши слањем е-маил-а у којем студент треба да остави податке за контакт (телефон и е-маил).

Практична знања корисна за осликавање мурала (и других површина)

Време одржавања: уторак, 12. април, од 10 до 16 часова

Место одржавања: Научни клуб, Центар за промоцију науке, Краља Петра 46

Опис радионице: Разлагањем процеса осликавања на ситне кораке, полазницима радионице ће се приближити процес настајања мурала (од идеје до финалног производа). Кроз серију једноставних задатака, учесници ће стећи практично знање које им може бити од користи приликом осликавања зидних и других површина.

Радионицу води: Artez

Artez (Андреј Жикић) је дипломирао на Архитектонском факултету 2013. године. Уличном уметношћу, под псеудонимом Артез, бави се већ 18 година и тренутно је један је од најистакнутијих домаћих уличних уметника. Активан је на интернационалној сцени уличне уметности. Свој траг је оставио у Аустрији, Шпанији, Италији, Шведској, Норвешкој, Француској, Немачкој, Хрватској, Словенији, Белгији, Турској, Аргентини, Бразилу, Грузији, Русији, Казахстану, Египту и Индији.