SAJ 14-2 (2022) CfP Cover v. 2

Zadovoljstvo nam je da najavimo da je tekst Poziva za dostavljanje radova za SAJ: Serbian Architectural Journal broj 14, sveska 2 (2022. godište) zvanično dostupan na na internet stranici časopisa. Dr Jelena Milošević, docentkinja na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu inspiraciju je pronašla u rečima čuvenog arhitekte Sedrika Prajsa, koji je 1966. godine postavio provokativno pitanje: „tehnologija je odgovor. Ali, šta je pitanje?“ Tematsko izdanje SAJ-a koje će uređivati dr Milošević koncipirano je sa ciljem da odgovori na Prajsov izazov koji, ostvarujući sintezu umetničkih, teorijskih i tehnoloških pozicija, ostaje relevantan u kontekstu sveprisutnih tehnoloških promena. Autori su pozvani da nastave diskusiju o inteligentnijem korišćenju tehnologije u graditeljstvu (pre-)ispitujući kako ona utiče na budućnost društva i životne sredine. Molimo zainteresovane da radove podnesu, u skladu sa instrukcijama za autore, do 31. jula 2022. godine. Za sva pitanja, molimo vas ne oklevajte da kontaktirate Redakciju na saj@arh.bg.ac.rs.