01-Milica-Simić

NOVA SCENA KULTURE POSTINDUSTRIJALIZMA: BIOTEHNOLOŠKI CENTAR
Milica Simić, mentor: Nebojša Fotirić

The President’s Medals Student Awards 2021 predstavlja najbolje projekte i disertacije studenata iz celog sveta za 2021. godinu, po mišljenju stručnog žirija RIBA instituta. Ova priznanja se smatraju najprestižnijim svetskim nagradama u arhitektonskom obrazovanju.

Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet nominovao je radove koje možete pogledati OVDE.

Sve nagrađene i nominovane radove za 2021. godinu možete pogledati na sledećim linkovima:

Deo 1 Project Entries 2021

Deo 2 Project Entries 2021

Dissertation Entries 2021

Pobednici za 2021. godinu

„The RIBA President’s Medals slave najbolje radove studenata iz 102 arhitektonske škole širom sveta. Ove godine obeležavamo 185 godina dodele nagrada koje su istovremeno savremena proslava izvrsnosti i izvanredna arhiva arhitektonskih preokupacija.

Sećam se da smo moji partneri i ja željno iščekivali rezultat našeg projekta nominovanog za Srebrnu medalju pre trideset pet godina. Zbog toga sam bio oduševljen što sam bio deo ovogodišnjeg procesa ocenjivanja. Sudije i ja smo bili impresionirani kvalitetom i posvećenošću svih prijava, koje su istraživale mnoge relevantne teme – od klimatskih vanrednih situacija do kulturnog identiteta i sve većeg uticaja tehnologije. Čestitamo svim našim veoma talentovanim pobednicima i radujem se njihovom napretku u godinama koje dolaze“

Predsednik RIBA, Simon Alford