01-Milica-Simić

НОВА СЦЕНА КУЛТУРЕ ПОСТИНДУСТРИЈАЛИЗМА: БИОТЕХНОЛОШКИ ЦЕНТАР
Милица Симић, ментор: Небојша Фотирић

The President’s Medals Student Awards 2021 представља најбоље пројекте и дисертације студената из целог света за 2021. годину, по мишљењу стручног жирија RIBA института. Ова признања се сматрају најпрестижнијим светским наградама у архитектонском образовању.

Универзитет у Београду – Архитектонски факултет номиновао је радове које можете погледати ОВДЕ.

Све награђене и номиноване радове за 2021. годину можете погледати на следећим линковима:

Део 1 Project Entries 2021

Део 2 Project Entries 2021

Dissertation Entries 2021

Победници за 2021. годину

„The RIBA President’s Medals славе најбоље радове студената из 102 архитектонске школе широм света. Ове године обележавамо 185 година доделе награда које су истовремено савремена прослава изврсности и изванредна архива архитектонских преокупација.

Сећам се да смо моји партнери и ја жељно ишчекивали резултат нашег пројекта номинованог за Сребрну медаљу пре тридесет пет година. Због тога сам био одушевљен што сам био део овогодишњег процеса оцењивања. Судије и ја смо били импресионирани квалитетом и посвећеношћу свих пријава, које су истраживале многе релевантне теме – од климатских ванредних ситуација до културног идентитета и све већег утицаја технологије. Честитамо свим нашим веома талентованим победницима и радујем се њиховом напретку у годинама које долазе“

Председник РИБА, Симон Алфорд